Puchar Niemiec: Borussia Dortmund wyeliminowała Hoffenheim. Kuba Błaszczykowski ASYSTUJE!

2015-04-08 12:16

Borussia Dortmund nadal może uratować sezon. W ćwierćfinale Pucharu Niemiec podopieczni Juergena Kloppa pokonali TSG 1899 Hoffenheim i zagrają w najlepszej czwórce. Duży udział w awansie swojego zespołu miał Kuba Błaszczykowski.

Jeśli Borussia nie dałaby rady pokonać Hoffenheim, obecny sezon mogłaby spisać na straty. Puchar Niemiec jest ostatnią szansą dla piłkarzy Kloppa, aby ugrać coś w obecnych rozgrywkach i awansować do Ligi Europy.

We wtorkowy wieczór w Dortmundzie żółto - czarni przybliżyli się do tego celu, ale nie przyszło im to łatwo. W 19. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Kuba Błaszczykowski, a Neven Subotić strzałem z woleja pokonał bramkarza gości. Radość gospodarzy nie trwała długo, ponieważ Kevin Volland wykorzystał centrę Sebastiana Rudego z rzutu rożnego. Kilka minut później Subotić zachował się jak amator. Obrońca Borussii stracił piłkę, dzięki czemu Roberto Firmino znalazł się w sytuacji sam na sam z Mitchellem Langerakiem. Brazylijczykowi nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do siatki.

Zobacz: Łukasz Piszczek w Borussii do 2045 roku?! Szok w Bundeslidze

W drugiej części gry podopieczni Juergena Kloppa ruszyli do ataku. Przejęli inicjatywę i zepchnęli rywala do defensywy. Ich wysiłki nie poszły na marne i w 57. minucie wyrównał Pierre - Emerick Aubameyang, który wykorzystał precyzyjne podanie Erika Durma.

W końcówce spotkania Eugen Polanski mógł wybić z głowy piłkarzom Borussii marzenia o awansie, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Sędzia zarządził więc dogrywkę, a jej bohaterem został Sebastian Kehl, który potężnym strzałem z 25. metrów ustalił wynik na 3:2.

Borussia Dortmund - TSG 1899 Hoffenheim 3:2

Bramki: Subotić 19', Volland 21', Firmino 28', Aubameyang 57', Kehl 107'