Robert Lewandowski zaczął drugą setkę w Bundeslidze [ZDJĘCIA]

2015-09-28 18:31

Robert Lewandowski (27 l.) kontynuuje wspaniałą strzelecką serię. Napastnik Bayernu w sobotnim meczu z Mainz (3:0) zdobył dwa gole, dzięki czemu zaliczył trafienie numer 100 i 101 w Bundeslidze. Polak bije kolejne rekordy, ale wciąż mu mało.

Po wtorkowym popisie przeciw Wolfsburgowi (5 goli w 9 minut) piłkarski świat zastanawiał się, jak Lewandowski wypadnie w kolejnym meczu. Kapitan kadry nie zawiódł. W 51. minucie (dokładnie w tej samej, w której zaczął show w poprzednim spotkaniu) "Lewy" piękną główką wyprowadził Bayern na prowadzenie, zdobywając gola numer 100 w Bundeslidze. 12 minut później dołożył kolejne trafienie, wykorzystując sytuację sam na sam. "Lewandowski w kryzysie. Tylko 2 gole w 12 minut" - napisał żartobliwie "Bild".

Robert Lewandowski w drodze po kolejne rekordy

Lewandowski został pierwszym piłkarzem w historii Bundesligi, który w dwóch meczach strzelił siedem goli. W tym momencie jest też jednym z ledwie pięciu cudzoziemców, którzy weszli do Klubu 100 tej ligi. RL potrzebował na to tylko 168 meczów, inni zdecydowanie więcej.

Obecnie na niemieckiej snajperskiej liście wszech czasów "Lewy" zajmuje 48. miejsce. W sobotę przeskoczył. Thomasa von Hessena (100 bramek), obecnego trenera Lechii Gdańsk. Wprawdzie nasza gwiazda nie ma szans dogonienia pierwszego w klasyfikacji Gerda Muellera (365 goli), ale niemal na pewno zostanie najlepszym snajperem Bundesligi urodzonym w Polsce. Przed nim są tylko Miroslav Klose (Opole, 121 goli) i Martin Max (Tarnowskie Góry, 126).

A już jutro Lewandowski będzie miał okazję do kolejnych strzeleckich popisów, bo w meczu Ligi Mistrzów Bayern podejmie Dinamo Zagrzeb.