SZOK! Robert Lewandowski mógł zarobić 330 MILIONÓW! Tak Real kusił Polaka

2020-08-03 7:26 DaO
Robert Lewandowski
Autor: AP Robert Lewandowski

Od dawna było wiadome, że Robert Lewandowski zawsze marzył o grze w Realu Madryt. W ostatnich latach pojawiało się mnóstwo plotek dotyczących możliwych przenosin reprezentanta Polski z Monachium do stolicy Hiszpanii. Teraz okazało się, że Lewandowski w Bayernie mógł nigdy nie zagrać, bo na stole leżała intratna propozycja od Królewskich, o czym poinformował portal onet.pl.

Kapitan reprezentacji Polski nigdy nie ukrywał, że jednym z jego marzeń było założenie koszulki jednego z największych klubów w historii piłki. Gra dla Realu Madryt to cel wielu piłkarzy, ale nie każdemu jest to dane. Co prawda Lewandowski w drużynie Królewskich nigdy nie zagrał, ale był tego naprawdę bliski. Portal onet.pl ujawnił kontrakt, jaki w 2014 roku został zaproponowany Polakowi.

Cristiano Ronaldo kupił SUPERFURĘ za 42 MILIONY. Auto wygląda jak z filmów sci-fi [ZDJĘCIE]

Lewandowski był już w zasadzie dogadany z Bayernem Monachium, który wykorzystał kończący się kontrakt napastnika w Borussii Dortmund i chciał za darmo sprowadzić go na Allianz Arenę. W pewnej chwili do gry wszedł jednak Real. Klub z Madrytu zaproponował Lewandowskiemu roczną pensję w wysokości 8,6 mln euro, a także 10,9 mln za podpisanie kontraktu.

Lionel Messi kuszony GIGANTYCZNYMI PIENIĘDZMI! Przeniesie się do Włoch?

Umowa miałaby obowiązywać przez sześć lat i przez ten okres Lewy zarobiłby 75,5 mln euro, co w przeliczeniu na złotówki po obecnym kursie daje ponad 330 mln zł! W kontrakcie była również zapisana kwota za jego zerwanie, która wynosiła 150 mln euro. Jedną z przyczyn, dla których Polak nie zdecydował się na przejście do Realu było to, że miał być zmiennikiem Karima Benzemy i nie zagwarantowano mu koszulki z numerem "9", co Bayern zrobił niemal natychmiast.

Najnowsze