Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Szokujące słowa!

Szokujące słowa legendy niemieckiej piłki! Mistrz świata nie ma wątpliwości, Bayern jest lepszy bez Lewandowskiego!

2022-08-09 12:46

Robert Lewandowski zadziwił w tym roku wszystkich kibiców światowej piłki i przeniósł się z Bayernu Monachium do Barcelony. O ile ruch wstrząsnął niemieckimi kibicami, o tyle legenda niemieckiej i światowej piłki zdecydowała się na zadziwiający komentarz. Zdaniem Lothara Matthausa, Bayern bez Lewandowskiego wygląda o wiele lepiej, niż z nim w składzie. Padły zadziwiające słowa.

O ile odejście Roberta Lewandowskiego było odbierane przez kibiców z Bawarii jako duże osłabienie klubu mistrzów Niemiec, o tyle okazuje się, że pojawiają się głosy mówiące o tym, że transfer Polaka dla Barcelony zadziałał jako umocnienie klubu z Monachium. Lotthar Matthaus, piłkarski mistrz świata z 1990 roku i legenda niemieckiej piłki twierdzi, że "Bawarczycy" bez Lewandowskiego radzą sobie o wiele lepiej, niż z Polakiem w składzie. Padły mocne słowa.

Arkadiusz Milik na celowniku giganta! Chcą wzmocnić atak, Polak może wrócić do Włoch!

Bayern lepszy bez Lewandowskiego? Matthaus nie ma wątpliwości

Jak powiedział były mistrz świata, jego zdaniem ofensywa Bayernu bardzo rozwinęła się od czasu, gdy Lewandowski odszedł z klubu. O ile Niemiec docenia stary system, nastawiony na bramkostrzelność Polaka, o tyle widzi on zalety względem tego, że nie ma go już w najbardziej utytułowanej ekipie Bundesligi.

- Po drugim pewnym zwycięstwie wydaje się, że Bayern jest jeszcze lepszy bez Lewandowskiego. Gra sprawia mu więcej radości. Poprzedni system był ustawiony pod Lewandowskiego. Też był dobry - to przecież nie problem, jeśli piłkarz strzela 50 goli - mówi Matthaus.

Niemiecki skoczek zły na zawody Pucharu Świata w Polsce. Podopieczny Horgachera nie gryzł się w język, mocne słowa

Bayern poradzi sobie bez Lewandowskiego? Legenda ocenia 

Zdaniem byłego kapitana piłkarskiej reprezentacji Niemiec, okazuje się powoli, że Bayern ma szanse na sukcesy bez polskiego superstrzelca.

-  Teraz jednak każdy piłkarz Bayernu ma szansę się pokazać i odetchnąć. Widać, że gra stała się bardziej swobodna. Ponadto zawodnicy nie są przywiązani do swoich pozycji i w ofensywie jest duża elastyczność. Być może dodatkową motywacją jest chęć pokazania, że można osiągać sukcesy bez 40-50 goli Lewego - mówi Niemiec.

Sonda
Czy Robert Lewandowski poradzi sobie w Barcelonie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze