Bayern Monachium

Autor: AP Bayern Monachium

Wolfsburg - Bayern Monachium: Kolejny gol Roberta Lewandowskiego i koncert Bawarczyków! [WYNIK]

2020-06-27 17:27

Bayern Monachium rozbił na wyjeździe VfL Wolfsburg 4:0 w 34. kolejce Bundesligi. Taki wynik sprawił, że mistrzowie Niemiec zakończyli sezon mając na koncie 100 zdobytych bramek! W sobotnim spotkaniu jedno trafienie na swoim koncie zapisał Robert Lewandowski, który może świętować kolejną koronę króla strzelców.

Piłkarze Bayernu Monachium, którzy już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo Niemiec, nie zamierzali kończyć swojej zwycięskiej serii. To nie była dobra wiadomość dla Wolfsburga, który walczył z Hoffenheim o szóste miejsce w tabeli, gwarantujące udział w fazie grupowej Ligi Europy.

Trenerowi FC Barcelona puściły nerwy. Po tych słowach wszyscy ONIEMIELI

Już jedna z pierwszych groźnych akcji monachijczyków zakończyła się golem. W 4. minucie Thomas Mueller zagrał prostopadle do Kingsleya Comana, który nie dał szans bramkarzowi. Na kolejne trafienie trzeba było poczekać do 37. minuty, kiedy fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Mickael Cuisance! Bramkarz nie miał najmniejszych szans. W międzyczasie nie brakowało sytuacji, ale pierwsza część meczu zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Bayernu Monachium.

Rafał Gikiewicz mógł grać w PSG? UJAWNIŁ skąd miał oferty [WIDEO]

Po przerwie Bawarczycy nie zwolnili tempa. W 72. minucie wynik z rzutu karnego podwyższył Robert Lewandowski, nie dając szans bramkarzowi. Było to jego 34. trafienie w sezonie. Kropkę nad "i" kilka minut później postawił Thomas Mueller. Był to 100. gol Bayernu Monachium w tym sezonie!

Lewandowski i spółka mogą świętować ósme mistrzostwo Niemiec z rzędu. VfL Wolfsburg zakończył sezon na siódmym miejscu, co oznacza, że zagra w eliminacjach Ligi Europy.

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium

Początek meczu o godz. 15:30.

1' 0:0

Gramy!

2' 0:0

Niepewna gra gości w obronie, ale Ginczek nie zdołał przejąć piłki.

4' 0:1

Pierwsza okazja Bayernu Monachium i gol! Kingsley Coman świetnie wyszedł do prostopadłej piłki zagranej przez Thomasa Muellera i pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

6' 0:1

Lewandowski uderzył natychmiast z powietrza, ale będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o tym strzale.

7' 0:1

Weghorst uderzył zza pola karnego, ale wprost w Neuera.

10' 0:1

Gospodarze mieli szansę na groźny atak, ale Davies zdołał powstrzymać Ginczka.

15' 0:1

Coman trafiony w twarz przez Weghorsta. Żółta kartka dla Holendra.

17' 0:1

Brekalo z dystansu, ale strzał był daleki od ideału.

19' 0:1

Świetna okazja Wolfsburga. Po tym, jak poślizgnął się Odriozola Roussillon przedarł się lewą stroną, zagrał do niepilnowanego Brekalo, który oddał mocny strzał. Neuer był jednak na posterunku!

22' 0:1

Precyzyjny strzał Gnabry'ego z ostrego kąta. Bramkarz musiał wyciągnąć się jak struna, żeby sparować piłkę na rzut rożny.

24' 0:1

Gnabry chciał dośrodkować, ale wyszedł z tego... strzał. Bramkarz odbił piłkę na rzut rożny.

28' 0:1

Odriozola trafiony w twarz przez rywala, ale sędzia tego nie zauważył.

30' 0:1

Powinno być 2:0 dla Bayernu Monachium! Po szybkim ataku piłka trafiła do Comana, który zawahał się, bo światło bramki zasłonił mu... Lewandowski. Polak prędko zszedł mu z drogi, ale Francuz posłał piłkę obok bramki!

31' 0:1

Okazja Wolfsburga! Mbabu dośrodkował z prawej strony w kierunku Ginczka, który oddał niecelny strzał.

33' 0:1

Goretzka wypatrzył w polu karnym Muellera, który chciał zgrać piłkę głową do Lewandowskiego, jednak zamiast tego wyszedł mu strzał ponad bramką.

36' 0:1

Odriozola ładnie dośrodkował do niepilnowanego Lewandowskiego, który uderzył głową, ale bramkarz był na posterunku!

37' 0:2

Przepiękny gol Cuisance'a, któy popisał się niesamowitym strzałem z lewej nogi w okienko!

40' 0:2

Brooks po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wpadł w pole karne, jednak przez złe przyjęcie nie zdołał oddać strzału.

43' 0:2

Gnabry stanąłby przed szansą, gdyby nie Casteels. Bramkarz Wolfsburga wyszedł poza własne pole karne i przerwał akcję.

45' 0:2

Sędzia doliczył 120 sekund do regulaminowego czasu gry.

45+2' 0:2

Piłka w siatce, ale Ginczek faulował Odriozolę, dlatego sędzia nie uznał gola.

45+2' 0:2

Koniec pierwszej połowy!

46' 0:2

Czas na drugą połowę!

49' 0:2

Arnold strzelił z rzutu wolnego i piłka wylądowała wprost w rękach Neuera.

50' 0:2

Coman ostro dośrodkował z lewej strony, Casteels odbił piłkę przed siebie, gdzie był Gnabry. Ten uderzył jednak nad bramką!

53' 0:2

Arnold z rzutu wolnego prosto w mur.

56' 0:2

Lewandowski miał pretensje do Gnabry'ego i trudno się temu dziwić... Niemiec powinien podać, ale zdecydował się na strzał.

59' 0:2

Akcja błyskawicznie przeniosła się na połowę Bayernu. Ginczek miał przed sobą tylko jednego obrońcę, zdecydował się na strzał. Pewna interwencja Neuera.

60' 0:2

Casteels w kapitalny sposób obronił strzał "Lewego" z kilku metrów!

61' 0:2

Dwie zmiany w Wolfsburgu. Marmoush za Steffena i Joao Victor za Brekalo.

62' 0:2

Zmiany w Bayernie Monachium. Perisić za Comana, Pavard za Odriozolę, Coutinho za Gnabry'ego.

64' 0:2

Lewandowski umieścił piłkę w siatce, ale sędzia nie uznał gola. Dopatrzył się minimalnego spalonego.

65' 0:2

Ostre starcie w środku pola z udziałem Goretzki i Guilavoguiego.

66' 0:2

Żółta kartka dla Guilavoguiego, tymczasem Goretzka cały czas opatrywany.

71' 0:2

Po ładnym podaniu Coutinho do Perisicia, ten drugi zagrał wzdłuż bramki, ale nikt nie zamknął akcji.

71' 0:2

Guilavogui sfaulował w polu karnym Cuisance'a i sędzia wskazał na jedenasty metr! Piłkarz Wolfsburga zobaczył drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska!

73' 0:3

Lewandowski podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i ze stoickim spokojem pokonał bramkarza.

74' 0:3

Kolejne dwie zmiany w ekipie gospodarzy. Gerhardt za Ginczka i Knoche za Brooksa.

79' 0:4

Mueller zdobył 100. bramkę dla Bayernu Monachium w tym sezonie Bundesligi. Czapki z głów!