Bayern Monachium

Autor: AP Bayern Monachium

Wolfsburg - Bayern Monachium: Kolejny gol Roberta Lewandowskiego i koncert Bawarczyków! [WYNIK]

2020-06-27 17:27

Bayern Monachium rozbił na wyjeździe VfL Wolfsburg 4:0 w 34. kolejce Bundesligi. Taki wynik sprawił, że mistrzowie Niemiec zakończyli sezon mając na koncie 100 zdobytych bramek! W sobotnim spotkaniu jedno trafienie na swoim koncie zapisał Robert Lewandowski, który może świętować kolejną koronę króla strzelców.

Piłkarze Bayernu Monachium, którzy już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo Niemiec, nie zamierzali kończyć swojej zwycięskiej serii. To nie była dobra wiadomość dla Wolfsburga, który walczył z Hoffenheim o szóste miejsce w tabeli, gwarantujące udział w fazie grupowej Ligi Europy.

Trenerowi FC Barcelona puściły nerwy. Po tych słowach wszyscy ONIEMIELI

Już jedna z pierwszych groźnych akcji monachijczyków zakończyła się golem. W 4. minucie Thomas Mueller zagrał prostopadle do Kingsleya Comana, który nie dał szans bramkarzowi. Na kolejne trafienie trzeba było poczekać do 37. minuty, kiedy fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Mickael Cuisance! Bramkarz nie miał najmniejszych szans. W międzyczasie nie brakowało sytuacji, ale pierwsza część meczu zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Bayernu Monachium.

Rafał Gikiewicz mógł grać w PSG? UJAWNIŁ skąd miał oferty [WIDEO]

Po przerwie Bawarczycy nie zwolnili tempa. W 72. minucie wynik z rzutu karnego podwyższył Robert Lewandowski, nie dając szans bramkarzowi. Było to jego 34. trafienie w sezonie. Kropkę nad "i" kilka minut później postawił Thomas Mueller. Był to 100. gol Bayernu Monachium w tym sezonie!

Lewandowski i spółka mogą świętować ósme mistrzostwo Niemiec z rzędu. VfL Wolfsburg zakończył sezon na siódmym miejscu, co oznacza, że zagra w eliminacjach Ligi Europy.