Damjan Bohar

i

Autor: Cyfrasport Damjan Bohar

Ekstraklasowe odrodzenie Słoweńca

BOHA(te)R odzyskany przez Zagłębie. Ustrzelił dublet, a jeszcze niedawno był w Lubinie „banitą”

2022-10-02 14:29

Damjan Bohar powiódł „miedziowych” do zwycięstwa na Arenie Zabrze. Jego dwa gole, uzupełnione trafieniem Filipa Starzyńskiego, dały Zagłębiu wygraną 3:2 z Górnikiem; gospodarzom nie przyniosły satysfakcji dwie bramki Roberta Dadoka.

Bohar do polskiej ekstraklasy wrócił po dwuletniej nieobecności: latem 2020 został z Lubina wykupiony (za całkiem pokaźną, przekraczającą pół miliona euro, kwotę) przez chorwacki NK Osijek, z którym sięgnął po wicemistrzostwo Chorwacji. Kolejny sezon był jednak dla niego dużo mniej udany, więc nie wypełnił trzyletniego kontraktu, podpisanego z tym klubem. Trzy miesiące temu ponownie został zawodnikiem „miedziowych”.

Zanim jednak słoweński pomocnik w meczu z Górnikiem został bohaterem swej ekipy, przeżył trudne chwile. W sierpniu przesunięto go od treningów z ekstraklasowym teamem za odmowę występu w meczu drugoligowych rezerw! Banicja trwała kilkanaście dni, po powrocie do pierwszego zespołu w dwóch meczach Bohar wchodził na murawę z ławki. Od września jest już jednak graczem podstawowej jedenastki Zagłębia, a w Zabrzu – jako się rzekło – wreszcie otwarł swój snajperski dorobek w tym sezonie. W Lubinie wierzą, że dwa gole w meczu z Górnikiem są zapowiedzią powtórki jego wyczynów z sezonów 2018/19 i 2019/20, w których zdobywał dwucyfrową liczbę goli w lidze (odpowiednio: 10 i 15).

Sonda
Kto w sezonie 2022/2023 zostanie piłkarskim mistrzem Polski?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 6
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze