Były właściciel polskiego klubu stanął przed sądem. Usłyszał zarzut korupcji i wyrok

2021-01-19 21:43 ŁOLI
Piłka nożna
Autor: Cyfrasport

Były właściciel Groclinu-Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Zbigniew D. usłyszał wyrok w swojej sprawie, w której został oskarżony o korupcję. Sąd zdecydował się go ukarać wyrokiem ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zamieszeniu na rok oraz grzywny. Wcześniej w tej sprawie skazany Władysław K. działacz klubu z Grodziska Wielkopolskiego. Wyrok na razie nie jest prawomocny, a zarówno prokuratura, jak i obrońcy byłego właściciela złożyli wnioski o jego uzasadnienie.

Sprawa, w której sąd wydał wyrok z 19 stycznia 2021 dotyczyła zarzutu korupcji pod adresem Zbigniewa D., byłego właściciela Groclinu-Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. Podczas finałowego dwumeczu Pucharu Polski z sezonu 2004/2005, w którym ekipa z Grodziska Wielkopolskiego mierzyła się z Zagłębiem Lubin oskarżony wraz z innym działaczem, Władysławem K. miał dopuścić się złożenia sędziemu spotkania propozycji korupcyjnej. W czerwcu 2019 roku, a następnie rok później sąd skazał byłego menadżera zespołu, Władysława K. na karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu i 3,5 tysięcy grzywny. Teraz wyrok w tej sprawie usłyszał także Zbigniew D. 

CZYTAJ TAKŻE: Kto nowym trenerem reprezentacji Polski? Sensacyjne nazwiska. To absolutny top!

Jak donosi "Głos Wielkopolski", były właściciel Groclinu, Zbigniew D. usłyszał wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok oraz został ukarany grzywną w wysokości 80 tysięcy złotych. Wyrok wobec Zbigniewa D. nie jest na razie prawomocny, a prokuratura i obrońcy byłego właściciela klubu złożyli wnioski o jego uzasadnienie. 

CZYTAJ TAKŻE: Wytoczono mocne działa przeciwko Lewandowskiego! Padły mocne słowa, Brzęczek miał z tym problem

W związku z oskarżeniami o korupcję w sprawie finału Pucharu Polski z sezonu 2004/2005, Polski Związek Piłki Nożnej postanowił w 2020 roku odebrać Groclinowi-Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski zdobyte trofeum. 

Lewandowski KUPI Legię?! Tajemnicze ROZMOWY z Mioduskim | Futbologia
Najnowsze