Śląsk Wrocław, Waldemar Sobota, Sebastian Mila, Paixao, Plaku

Autor: CYFRASPORT Śląsk Wrocław, Waldemar Sobota, Sebastian Mila, Paixao, Plaku

Cracovia - Śląsk 0:1. Rewolucja we Wrocławiu, Marco Paixao zrobił krok milowy

2014-03-03 10:09

Z nowym kapitanem - Marco Paixao (30 l.) i nowym trenerem - Tadeuszem Pawłowskim (61 l.) przystąpił Śląsk do meczu z Cracovią, kluczowego dla wrocławian w kontekście walki o pierwszą ósemkę. Ostatecznie trzeciej drużynie ostatniego sezonu udało się wyrwać "Pasom" bezcenne trzy punkty, a złotego gola strzelił oczywiście Paixao.

Nowy szkoleniowiec Śląska przeprowadził małą rewolucję. Najważniejszą zmianą było odebranie kapitańskiej opaski Sebastianowi Mili, z którym klubowi coraz mniej po drodze. Pawłowski przed wczorajszym meczem powiedział wprost: - Sebastian ma sześć kilo nadwagi. O tkance tłuszczowej nie chcę mówić… - wypalił były legendarny napastnik Śląska.

Mili w Krakowie w ogóle nie było (kontuzja), jednak droga do powrotu po wyleczeniu urazu wcale nie musi być łatwa.

W pierwszej połowie to Cracovia miała dwie wyśmienite okazje, ale ani Steblecki, ani Straus nie dali rady Kelemenowi. W tej części gry Śląsk prezentował się średnio, jednak tuż przed przerwą to goście przeprowadzili śmiercionośną akcję. Dudu zacentrował do Patejuka, ten odegrał z powietrza do Paixao, a Portugalczyk bez problemu, również z woleja, skierował piłkę do siatki.

Nowy kapitan Śląska trafił w trzecim meczu z rzędu, ma już na koncie 13 trafień i goni Marcina Robaka (15 goli). Dla Cracovii to była trzecia porażka na wiosnę w trzech meczach.

Śląsk złapał drugi oddech, ale w najbliższą niedzielę poprzeczka będzie ustawiona o wiele wyżej - do Wrocławia przyjedzie Legia.