Cracovia - Wisła 1:0. "Pasy" wygrały świętą wojnę

2011-11-07 4:00

Ależ to była walka! Przed niedzielnym meczem ostatnia w ligowej tabeli Cracovia nie miała w tym sezonie na koncie żadnego zwycięstwa na własnym stadionie. Wczoraj jednak "Pasy" pokonały Wisłę Kraków 1:0.

To pierwsze derbowe zwycięstwo Cracovii w oficjalnym spotkaniu na własnym stadionie od 28 lat! A trener wiślaków Robert Maaskant ma pod sobą coraz bardziej "gorący" stołek. Już przed meczem kibice krzyczeli i rzucali przedmiotami przez sektory - do akcji wkroczyła policja.

"Gorąco" było też na murawie, wiele razy dochodziło do ostrych starć pomiędzy piłkarzami. Zwycięski gol padł przed przerwą. W 37. minucie Ntibazonkiza dośrodkował z rzutu wolnego, a van der Biezen wygrał walkę z Chavezem i głową wpakował piłkę do bramki.

Wisła przegrała drugi ligowy mecz z rzędu, trener Robert Maaskant z pewnością będzie musiał się tłumaczyć władzom klubu.