Czerwiec należał do niego! Skarb Lecha Poznań z nagrodą "Młodzieżowiec miesiąca"

2020-07-03 19:01 Marcin Szczepański
Jakub Moder
Autor: Cyfrasport Jakub Moder

Jeszcze do niedawna był tylko rezerwowym w Lechu. Jednak w ostatnich tygodniach wskoczył do pierwszego składu poznańskiej drużyny i poczynał sobie w nim znakomicie. W czerwcu spisywał się tak dobrze, że właśnie został doceniony. Pomocnik Jakub Moder został wyróżniony przez Ekstraklasę. Przypadł mu zaszczytny tytuł "Młodzieżowiec miesiąca".

Nominację otrzymali także Przemysław Płacheta ze Śląska Wrocław oraz Kamil Piątkowski z Rakowa Częstochowa. Jednak wygrał właśnie Jakub Moder, który w omawianym okresie strzelił trzy gole. Najpiękniejszą bramkę zdobył w wygranym 2:0 wyjazdowym starciu z Piastem Gliwice (31. kolejka). Wtedy bramkarza mistrzów Polski pokonał efektownym strzałem z rzutu wolnego. - Nauczyłem się, że nie ma co wielce planować i wybiegać w przyszłość, trzeba skupić się na pracy, na treningu - przyznawał Moder na naszych łamach przed miesiącem. - Mam swoje cele, chcę grać regularnie w Lechu, wyjechać kiedyś zagranicę, ale to dopiero melodia przyszłości - zdradził wtedy utalentowany pomocnik.

ZAPOMNIANE zdjęcia Roberta Lewandowskiego. Wiedzieliście, że na tym pozował? [ZDJĘCIA]

W tym sezonie nagrodę "Młodzieżowiec miesiąca" zdobywali także: Robert Gumny (lipiec, Lech), Przemysław Płacheta (sierpień, Śląsk), Bartosz Slisz (wrzesień, Zagłębie), Patryk Klimala (październik, Jagiellonia), Bartosz Białek (listopad, Zagłębie), Michał Karbownik (grudzień, Legia), Kamil Jóźwiak (luty, Lech).

Mourinho chce u siebie Milika! Włącza się do walki o niego

Najnowsze