Raków Częstochowa

i

Autor: Cyfra Sport Raków Częstochowa

Kolejne zwycięstwo

Ekipa Papszuna nie zwalnia tempa po mistrzostwo Polski. Portowców dobił ich były piłkarz [WIDEO]

2023-03-05 17:33

Piłkarze Rakowa kontynuują marsz po mistrzostwo Polski. W Szczecinie wygrali z Pogonią 2:0, a gospodarzy pogrążył Jean Carlos Silva, który bez wielkiego żalu został odsprzedany w przerwie zimowej do Rakowa.

W minionym tygodniu drużyna „Medalików” stała się zespołem podróżników, bo musiała pokonywać dalekie dystanse – 400 km na mecz Pucharu Polski do Lublina i 600 do Szczecina. Zmęczenie podróżami, jak również drobny uraz sprawił, że trener Marek Paszun dał odpocząć Patrykowi Kunowi. W pierwszej połowie oba zespół tak się sklinczowały, że widzieliśmy jeden celny strzał, ale wystarczył do objęcia prowadzenia przez gości. W 39. min Portowcy stracili piłkę na własnej połowie a Władysław Koczergin, silnym i precyzyjnym strzałem z narożnika pola karnego pokonał Dantego Stipicę. W przerwie Papszun pozwolił sobie na zostawienie w szatni innego asa, Iviego Lopeza. Pogoń ruszyła i świetną akcją popisał się Pontus Almqvist, ale bramkarz Kovacević obronił.

W odpowiedzi szczecińską publiczność uciszył Jean Carlos Silva, popisując się znakomitym strzałem z powietrza. To trzeci gol w trzecim kolejnym meczu Brazylijczyka z hiszpańskiem paszportem. Przed meczem odebrał statuetkę od dyrektora Pogoni Dariusza Adamczuka za rozegranie w jej barwach 58. meczów, ale nie miał sentymentów, żeby strzelić od razu efektownego gola przeciwko byłej dtużynie. Marek Papszun tylko szeroko się uśmiechnął po jego trafieniu, pewnie z radości, że znalazł tak dobrego piłkarza w polskiej lidze. Pogoń próbowała strzelić choć honorowego gola. Najlepszą sytuację miał Almqvist, ale jego strzał obronił Kovacević, a dobitka Damiana Dąbrowskiego otarła się od obrońcy Arsenicia i przeszła obok słupka. Pogoń przegrała kolejny czwarty mecz na własnym stadionie z Rakowem, po jego powrocie do ekstraklasy, a wliczając Puchar Polski ta seria wydłużyła się do pięciu przegranych.

Wahan Biczachczjan mówi o drodze wytyczonej przez Boga. Super rezerwowy Pogoni Szczecin zdradził nam swoje cele

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Władysław Koczerhin (38), 0:2 Jean Carlos Silva (53).

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Kostas Triantafyllopoulos. Raków Częstochowa: Vladislavs Gutkovskis, Giannis Papanikolaou.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 19 083.

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Linus Wahlqvist, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Leonardo Koutris (67. Leo Borges) - Marcel Wędrychowski (67. Adrian Przyborek), Damian Dąbrowski, Rafał Kurzawa (58. Wahan Biczachczjan), Kamil Grosicki - Pontus Almqvist (86. Alexander Gorgon), Luka Zahovic (58. Sebastian Kowalczyk).

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Stratos Svarnas (80. Tomas Petrasek), Zoran Arsenic, Milan Rundic - Fran Tudor, Ben Lederman (71. Marcin Cebula), Giannis Papanikolaou, Ivi Lopez (46. Mateusz Wdowiak), Władysław Koczerhin (63. Gustav Berggren), Jean Carlos Silva - Vladislavs Gutkovskis (71. Sebastian Musiolik).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze