Cracovia - Górnik Zabrze

Autor: CYFRA SPORT Cracovia - Górnik Zabrze

Ekstraklasa: Cracovia zremisowała z Górnikiem po szalonym meczu!

2017-08-19 0:29

W drugim meczu 6. kolejki Ekstraklasy Cracovia zremisowała z Górnikiem Zabrze po niezwykle ciekawym widowisku. Choć to ekipa z Krakowa szybko wyszła na prowadzenie, to goście grali swoje i skutecznie punktowali "Pasy". Gospodarze do końca jednak walczyli o remis i dzięki dwóm rzutom karym w samej końcówce uratowali jeden punkt! Bohaterem został Krzysztof Piątek.

Piłkarze Cracovii chcieli uszczęśliwić swoich fanów po przegranych derbach Krakowa z Wisłą. Spotkanie z Górnikiem Zabrze rozpoczęli wspaniale, bo od gola w 3. minucie spotkania! Zenjov stanął oko w oko z bramkarzem i delikatnym strzałem nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Gospodarze nie poszli jednak za ciosem. Cofnęli się, za co zostali skarceni.

Górnik po raz kolejny w tym sezonie pokazał swoje ofensywne oblicze. Jeszcze w pierwszej połowie goście wyszli na prowadzenie, a w. 71 minucie podwyższyli wynik na 3:1. Cracovia miała swoje szanse na doprowadzenie do wyrównania i rzutem na taśmę udało jej się uratować jeden punkt. W końcówce spotkania Krzysztof Piątek wykorzystał dwa rzuty karne. Goście kończyli ten mecz w dziesiątkę. Czerwoną kartkę obejrzał Wolniewicz

Cracovia - Górnik Zabrze 3:3 (1:2)
Bramki: Sergei Zenjov 3, Krzysztof Piątek 85 (k), 90 (k) - Michał Koj 39, Łukasz Wolsztyński 45, Rafał Wolsztyński 71

Cracovia: Sandomierski – Sowah, Dytiatjew, Malarczyk (80. Helik), Wójcicki – Zenjov, Drewniak, Mihalik (65. Hernandez), Covilo, M. Szczepaniak (70. Wdowiak) – K. Piątek

Górnik: Loska – Koj, Suarez, Wieteska, Wolniewicz – Kurzawa, Żurkowski, Ambrosiewicz, Kądzior (62. Wolsztyński) – Angulo (81. Matuszek), Wolsztyński (66. Urynowicz)