Korona Kielce - Górnik Zabrze

Autor: CYFRASPORT

Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Podbeskidzie 3:3! Fajerwerki w Zabrzu! Jagiellonia wiceliderem ligi

2015-03-14 19:24

Dwa sobotnie spotkania Ekstraklasy za nami! Kolejne wielkie widowisko zobaczyliśmy w Zabrzu, gdzie gracze Górnika drugi raz w odstępie trzech tygodni zaserwowali swoich kibicom sześciobramkowy koncert. Niestety - kolejny raz zakończony stratą punktów przez gospodarzy. Lepiej spisali się natomiast piłkarze z Białegostoku. Jagiellonia Michała Probierza - po wygranej nad Łęczną - awansowała na pozycję wicelidera!

Takiego obrotu spraw w Zabrzu chyba nikt się nie spodziewał. Zabrzanie - czekający na zwycięstwo u siebie pół roku - długo nie potrafili sobie z dobrze zorganizowanym zespołem gości. Szybko wyszli na prowadzenie - efektowna akcja Rafała Kosznika - ale dziesięć minut przed przerwą podopieczni Leszka Ojrzyńskiego przeprowadzili akcję-marzenie. Iwański, Śpiączka, pięta, Chmiel i piłka w siatce.

To zresztą nie był jeszcze koniec fajerwerków piłkarzy z Bielska-Białej. W drugiej odsłonie w rolę Ronaldinho wcielił się Maciej Iwański - znowu pięta! - a do siatki skierował futbolówkę Śpiączka.

Niestety, tempa napastników z Bielska-Białej nie wytrzymali wśród gości defensorzy, którzy w absurdalny sposób - w odstępie czterech minut, ostatnich czterech minut przed przerwą - sprokurowali dwie "jedenastki". Obie wykorzystał Mariusz Magiera, dzięki czemu Górnik Zabrze zremisował na własnym obiekcie z Podbeskidziem.

Dla zabrzan to kolejne spotkanie na własnym obiekcie bez zwycięstwa.

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (3:1)
Kosznik 16, Magiera 41 (k), 45 (k) - Chmiel 35

Górnik: Pavels Steinbors - Ołeksandr Szeweluchin, Błażej Augystyn, Mariusz Magiera - Roman Gergel, Adam Danch, Erik Grendel, Rafał Kosznik - Bartosz Iwan (66. Maciej Mańka), Wojciech Łuczak, Łukasz Madej (66. Robert Jeż)

Podbeskidzie: Richard Zajac - Tomasz Sokołowski, Kristian Kolcak, Pavol Stano, Bartłomiej Konieczny, Piotr Tomasik - Bartosz Śpiączka (68. Robert Demjan), Adam Deja, Maciej Iwański, Damian Chmiel - Maciej Korzym (46. Piotr Malinowski)

Żółte kartki: Grendel, Szeweluchin - Iwański, Spiączka

Kamil Kosowski dla "SE": Paweł Brożek może się okazać decydujący w starciu Legii i Wisły

W pierwszej połowie efektownym strzałem z dystansu popisał się Mateusz Piątkowski i on jako jedyny dał radę wpisać się na listę strzelców. Bliski tego był również Miroslav Cernych, ale Michał Probierz zdecydował się postawić na Bartłomieja Drągowskiego, a ten okazał się w pierwszych trzech kwadransach absolutnie bezbłędny.

Prawdziwe problemy gospodarze napotkali dopiero po przerwie. Koszmarny mecz rozgrywał Giorgi Popchadze - zwrotność Kamaza - niezły Grzegorz Bonin i już chwilę po wznowieniu gry łęcznianie doprowadzili do remisu.

Na chwilę. Ostatnie słowo należało bowiem do Mateusza Piątkowskiego. Snajper "Jagi" czternasty raz w tym sezonie wpisał się na listę strzelców i dał podopiecznym Michała Probierza awans na pozycję wicelidera. Górnik? Porażka wyrzuciła ich z czołowej ósemki ligi. Ich miejsce zajęła bowiem Lechia Gdańsk.

Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 2:1 (1:0)