Flavio Paixao zostaje w Lechii. Portugalski kapitan podpisał nowy kontrakt

2020-02-19 20:46 MaSz
Flavio Paixao strzelcem zwycięskiego gola w meczu Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
Autor: Cyfrasport Flavio Paixao strzelcem zwycięskiego gola w meczu Lechia Gdańsk - Piast Gliwice

To dobra wiadomość dla kibiców Lechii i trenera Piotra Stokowca. Najlepszy w tym sezonie strzelec zespołu Flavio Paixao zostaje w gdańskiej drużynie. Portugalczyk zdecydował się przedłużyć umowę, która teraz obowiązuje do czerwca 2021 roku.

Piłkarzem Lechii jest już od czterech lat. Wcześniej przez dwa lata występował w Śląsku. To właśnie w gdańskim klubie Flavio Paixao zapracował na miano najskuteczniejszego zagranicznego piłkarza w historii Ekstraklasy. Jego dorobek to 74 gole. Jest najlepszym snajperem Lechii w dziejach jej występów na najwyższym szczeblu. Zdobył dla niej 50 bramek. Jubileuszowe trafienie miało miejsce ostatnio w zwycięskim 1:0 meczu z Piastem w 22. kolejce.
Trudno w to uwierzyć, ale właśnie kapitan strzelił osiem z dziewięciu ostatnich goli dla klubu z Pomorza w rozgrywkach! - Jestem bardzo zadowolony. Razem z Lechią mam jeszcze dużo do osiągnięcia. Moja ambicje sięgają wysoko, podobnie jak drużyny, więc cieszę się, że mogę tutaj zostać na dłużej - oznajmił Flavio Paixao cytowany przez oficjalną stronę gdańskiego klubu.
Obecny kontrakt był ważny do końca obecnego sezonu. Nowa umowa wiąże Portugalczyka na kolejne rozgrywki. Jest w niej zapis o możliwości prolongaty o kolejne dwanaście miesięcy. W tym sezonie Flavio Piaxao zdobył w Ekstraklasie dziewięć bramek (w 19 występach).
23 lutego (niedziela) będzie miał okazję podwyższyć bramkowy dorobek. Drużyna trenera Piotra Stokowca zagra w Poznaniu z Lechem. Lechia zajmuje w lidze szóstą pozycję. Do prowadzącego duetu: Legii i Cracovii - traci osiem punktów. A tak Flavio Piaxao strzelił gola numer 50 dla Lechii w Ekstraklasie.

Najnowsze