Górnik Łęczna w Ekstraklasie!

Autor: CyfraSport Górnik Łęczna w Ekstraklasie!

Górnik Łęczna w Ekstraklasie! Stawka drużyn na nowy sezon skompletowana

2021-06-20 22:46

Poznaliśmy ostatniego beniaminka PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/2022! Do Radomiaka Radom i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, którzy awans wywalczyli bezpośrednio, teraz drogą barażową dołączył Górnik Łęczna. W finałowym pojedynku ekipa z Lubelszczyzny wygrała 1:0 na stadionie ŁKS-u Łódź, pozostawiając tę drugą ekipę w wielkim smutku i na kolejne rozgrywki w Fortuna 1. Lidze.

Górnik Łęczna do barażów przystępował z najniższego miejsca, bo z szóstego. Aby zakwalfikować się do finału, musiał pokonać GKS Tychy na jego własnym stadionie. I to udało mu się uczynić, chociaż nie obyło się bez gigantycznych emocji - rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Łodzianie z kolei pokonali na własnym terenie Arkę Gdynia i dzięki temu mogli przystąpić do pojedynku finałowego z łęcznianami na własnym terenie, jako że w sezonie zasadnicznym zajęli wyższą pozycję.

Górnik w Ekstraklasie

Samo starcie w Łodzi było emocjonujące. Padła w nim jednak tylko jedna bramka - już w 12. minucie Serhii Krykun znakomicie zamknął dośrodkowanie z prawego skrzydła. Później działo się sporo. W poprzeczkę uderzył chociażby Ricardinho, a swoje sytuacje marnował również Górnik. Ostatecznie do końcowego gwizdka nie padło już ani jedno trafienie i po czterech latach przerwy w szeregi najwyższej klasy rozgrywkowej powróciła drużyna z Lubelszczyzny.

ŁKS Łódź - Górnik Łęczna 0:1 (0:1)

Bramka: Krykun 12'