Górnik - Legia. Wynik: 1:1. Sikorski bohaterem ostatniej akcji! Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

2011-05-10 22:25

Legia w szoku! Kiedy wydawało się, że warszawianie wywiozą z Zabrza trzy punkty, ostatni atak przeprowadzili gospodarze. Po strzale Roberta Jeża (29 l.) fatalnie zachował się Wojciech Skaba (27 l.) - piłka odbiła się od bramkarza legionistów i spadła wprost pod nogi Daniela Sikorskiego (23 l.), który nie zmarnował takiej szansy, dając swojej drużynie wyrównanie.

22:40

Górnik Zabrze "rzutem na taśmę" sięga po remis 1:1 w meczu z Legią Warszawa na własnym stadionie.

22:39

90+4 min. Arbiter kończy spotkanie.

22:39

90+3 min. GOL! Sprzed pola karnego z woleja strzela Robert Jeż, piłka po koźle odbija się od klatki piersiowej Skaby, prosto pod nogi Daniela Sikorskiego, który zapewnia Górnikowi remis!

22:36

90+2 min. Sędzia doliczył 3 minuty.

22:35

90+1 min. Żółta kartka za złośliwy atak Banasia.

22:35

90 min. Maciej Rybus wchodzi za Radovicia.

22:32

87 min. Z prawej strony dośrodkowywał Michał Bemben - wprost w ręce Skaby.

22:31

86 min. Rzut rożny dla gospodarzy. Po raz kolejny źle rozwiązany i od bramki będzie grała Legia.

22:30

85 min. Rzut wolny dla zespołu z Zabrza. Poradzili sobie legioniści.

22:28

83 min. Żółta kartka dla Rzeźniczaka za atak od tyłu.

22:25

81 min. "Róg" dla Górnika. Przy piłce Magiera... ale od razu Manu oddala zagrożenie, wybijając futbolówkę głową.

22:25

80 min. Kucharczyk znalazł się w doskonałej sytuacji - praktycznie przed pustą bramką. Był tak zaskoczony, że... nie trafił!

22:24

79 min. Banaś kopie prawie z połowy boiska - piłka dość szybko opada przed linią i łapie ją Skaba.

22:21

77 min. Zmiana także w Górniku. Gabriel Nowak zmienił Aleksandra Kwieka.

22:20

75 min. Michał Hubnik schodzi. W jego miejsce pojawia się inny Michał - Kucharczyk.

22:18

73 min. Dośrodkowanie Manu zbyt głębokie - pada łupem Stachowiaka.

22:16

71 min. Rzut rożny dla Górnika. Banaś strzela w obrońcę Legii.

22:13

69 min. Żyro schodzi - wchodzi Cabral.

22:13

68 min. Szykowana zmiana w Legii. Przy linii stoi Cabral. Tymczasem w polu karnym Żyro został zablokowany przy próbie strzału.

22:12

66 min. Następna płynna akcja warszawian. Hubnik zgrywa piłkę do Rzeźniczaka, lecz te uderza nad bramką.

22:09

64 min. Legia złapała wiatr w żagle. Swobodnie rozgrywa piłkę.

22:08

62 min. Bemben zobaczył żółtą kartkę za ostry wślizg - faul na Radoviciu.

22:05

59 min. GOL! 0:1 Z rzutu rożnego dośrodkowuje Radović, najwyżej w polu karnym wyskakuje Jakub Wawrzyniak i precyzyjną główką umieszcza piłkę w siatce! Stachowiak tym razem bez szans.

22:03

58 min. Piłka raz po raz wraca w "szesnastkę" Górnika. Na razie bez efektu bramkowego...

22:02

57 min. Robert Jeż fauluje Janusza Gola w okolicach linii środkowej.

22:00

54 min. Niesamowity Stachowiak ratuje Górnika! Legia jest coraz bliżej strzelenia gola. Tym razem bramkarz zabrzan obronił uderzenie głową Vrdoljaka, zmierzającą w samo "okienko" bramki gospodarzy.

21:57

53 min. Zmiana w Górniku. Robert Jeż wchodzi za Piotra Gierczaka.

21:57

52 min. Manu wpadł w pole karne. Czy był faulowany?

21:55

50 min. Coraz odważniejsze ataki Legii. Tym razem dośrodkować z boku "szesnastki" chciał Rzeźniczak, jednak przekroczył linię końcową.

21:54

48 min. Bardzo gorąco w polu karnym Górnika! Hubnik z kilkunastu metrów bliski zdobycia gola - piłka odbija się od słupka! Legia próbuje jeszcze powalczyć - strzał Rzeźniczaka paruje Stachowiak.

21:50

46 min. Legia rozpoczyna grę.

21:50

Zespoły wracają na boisko.

21:35

Czas na przerwę.

21:35

45+1 min. Sędzia kończy pierwszą część spotkania.

21:34

45 min. Borysiuk wrzuca piłkę z rzutu wolnego i... piłka w rękach bramkarza Górnika.

21:34

44 min. Stachowiak skutecznie wychodzi do piłki po dośrodkowaniu Hubnika.

21:31

42 min. Manu przebiegł kilkanaście metrów, dograł do środka pola karnego, ale Żyro "uciął się", próbując uderzyć prawą nogą.

21:30

40 min. Ogromne zamieszanie w polu karnym Górnika! Dwa razy bardzo przytomnie zachował się Stachowiak - broniąc strzał z "przewrotki" Wawrzyniaka, a po nim uderzenie z najbliższej odległości Vrdoljaka.

21:28

39 min. Bomba Ariela Borysiuka z rzutu wolnego! Po rękach Stachowiaka i poprzeczce piłka wychodzi na "róg"!

21:27

37 min. Banaś czystym wślizgiem powstrzymuje groźną kontrę gości i pędzącego Manu.

21:26

36 min. Manu zaskakuje bramkarza Górnika strzałem z dystansu - Stachowiak zatrzymuje piłkę na raty.

21:25

35 min. "Róg" dla Legii. Radović fauluje Stachowiaka i rzut wolny dla ekipy z Zabrza.

21:24

34 min. Żyro faulowany w środku pola przez Marciniaka. Po rzucie wolnym legioniści docierają w pole karne miejscowych, jednak radzą sobie górnicy.

21:21

32 min. Hubnik wrzuca piłkę w "szesnastkę" zabrzan, a tam świetnie głową zagrożenie oddala... oczywiście Magiera!

21:20

30 min. Rzut rożny dla Górnika. Krótkie rozegranie, a później Magiera zupełnie nieudanie wybija piłką za linię końcową.

21:19

29 min. Magiera zagrywa przed bramkę warszawian i w ostatniej chwili wybija ją Jakub Wawrzyniak.

21:16

27 min. Górnik próbuje przebić się pod bramkę przeciwników, ale dobrze radzą sobie defensorzy Legii.

21:15

25 min. Manu uderza bardzo niecelnie, będąc w polu karnym Górnika.

21:13

23 min. Górnik naciskany przez Legię przy rozegraniu na własnej połowie. Udało się przenieść akcję na połowie Legii, jednak Daniel Sikorski był na spalonym.

20 min. Manu mocno wrzuca piłkę, ale Żyro nie zdołał jej opanować.

17 min. Wawrzyniak ryzykownie przed własnym polem karnym, ale żadnemu z dwóch rywali nie udało się odebrać mu piłki.

14 min. Żyro strzela sprzed "szesnastki" - bardzo mocno, choć ponad bramką.

13 min. Żyro wykłada piłkę Hubnikowi, a ten z dobrej pozycji w polu karnym uderza tylko w boczną siatkę.

10 min. Z rzutu wolnego Magiera z 33 metrów trafia w poprzeczkę! Za moment Kwiek posyła piłkę minimalnie nad bramką.

9 min. Sędzia odgwizduje niebezpieczne zagranie Komorowskiego na Kwieku.

7 min. Gierczak zagrywa długą piłkę do Daniela Sikorskiego, jednak ten przegrywa pojedynek z Vrdoljakiem.

6 min. Piotr Gierczak rozpędza się przed polem karnym Legii, ale akcję Górnika dobrym wślizgiem przerywa Ariel Borysiuk.

5 min. Aleksander Kwiek wrzuca piłkę z rzutu wolnego, w "szesnastce" futbolówka odbija się od obrońców Legii, a dobitka miejscowych jest już bardzo niecelna.

4 min. Piotr Gierczak faulowany w środku boiska przez Jakuba Rzeźniczaka.

2 min. Legia w natarciu. Gol zagrywa w pole karne do Radovicia, ale w ostatniej chwili interweniuje Adam Banaś.

Drużyny wychodzą na murawę.

Oto składy:

Górnik: Stachowiak - Bemben, Banaś, Danch, Magiera - Przybylski, Kwiek, Gierczak, Marciniak, Pietrzak - Sikorski

Legia: Skaba - Rzeźniczak, Vrdoljak, Komorowski, Wawrzyniak - Manu, Borysiuk, Żyro, Radović, Gol - Hubnik