Rafał Janicki

i

Autor: Cyfrasport Rafał Janicki

Dzwonek alarmowy w Zabrzu

Górnik na krawędzi, przed nim mecz o życie. Gorzkie słowa stopera: „Trening nam nic nie pomoże”

2023-04-04 15:22

Po 26. kolejce, w której przegrali z Piastem, piłkarze zabrzańscy znów zepchnięci zostali pod kreskę. Wyprzedzili ich kielczanie, z którymi zagrają w czwartkowy wieczór na Arenie Zabrze. Czy „górnicy” będą musieli przyjąć Koronę cierniową, czy też zanotują – z wyprzedzeniem... - piłkarskie „zmartwychwstanie” w ligowej tabeli? Rafał Janicki w dramatycznych słowach podsumował boiskowe wyczyny zespołu w minionej kolejce.

- Zero agresji, zero gry w piłkę, zwłaszcza w I połowie. Nie wiem, czy myśleliśmy, że spotkanie samo się wygra. Tak się nie gra w derbach, tak się nie gra o utrzymanie – mówił Janicki po porażce Górnika 0:1 w Gliwicach. To były słowa gorzkie, ale dobrze oddające postawę zabrzan na boisku w derbowej potyczce.

Re-debiut Jana Urbana na trenerskiej ławce „górników” nie wypadł więc okazale. Na podniesienie drużyny z klęczek czasu jest niewiele. Zresztą doświadczony obrońca zespołu, który w przeszłości miał już okazję zapoznać się z walką o utrzymanie w ekstraklasie, szansy na dobry rezultat i wyrwanie się z otchłani strefy spadkowej szuka niekoniecznie w wartościach czysto piłkarskich.

- Od początku sezonu nie tworzymy sytuacji, o tej rundzie już nie wspomnę – mówi Janicki. - Jest jakaś niemoc, strach. Może to, że sytuacja w klubie jest, jaka jest, paraliżuje niektórych. Ale przecież nie trzeba finezji. Trzeba po prostu więcej determinacji, więcej agresji. Jeśli znów zdarzy nam się przejść obok meczu, jak w Gliwicach w I połowie, to będzie się ciężko utrzymać – dodaje, przypominając w ten sposób „między wierszami” o przedziwnych wydarzeniach ostatnich tygodni w zabrzańskim klubie. - Przede wszystkim trzeba wyczyścić głowy. Bo to głowa będzie w czwartek grała. Trening nam nic nie pomoże – dopowiada Rafał Janicki.

Początek meczu Górnik – Korona w czwartek o 20.30 na Arenie Zabrze. Transmisja w Canal+ 4K Ultra HD i Canal+ Sport.

Sonda
Czy Górnik Zabrze utrzyma się w tym sezonie w ekstraklasie?
PKO Ekstraklasa Raport 3.04
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze