Jagiellonia rozpoczyna zbrojenia. Dwóch nowych piłkarzy w Białymstoku

2021-06-22 17:12
Kacper Tabiś
Autor: Cyfrasport Kacper Tabiś

Kiedy praktycznie wszyscy kibice piłkarscy emocjonują się trwającymi mistrzostwami Europy, działacze pracują w pocie czoła w celu kompletowania kadr poszczególnych zespołów na kolejne rozgrywki. We wtorek pierwszy letni transfer potwierdziła Jagiellonia Białystok. Szeregi klubu z Podlasia zasilił Kacper Tabiś z Odry Opole. Niedługo potem ogłoszono także pozyskanie kolejnego piłkarza.

Zespół z Białegostoku z pewnością nie będzie mógł zaliczyć minionych rozgrywek do specjalnie udanych. Jagiellonia z dorobkiem 37 punktów zajęła bowiem dopiero 9. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Z pewnością był to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań zarówno kibiców, jak i samych zawodników. Nic więc dziwnego, że na Podlasiu intensywnie pracują nad wzmocnieniem składu na kolejne rozgrywki. We wtorek klub poinformował oficjalnie o przeprowadzeniu pierwszego tego lata transferu. Nowym zawodnikiem Jagiellonii został Kacper Tabiś.

Były reprezentant młodzieżówki zagra przy Słonecznej

21-letni Tabiś występuje na pozycji prawego obrońcy, choć z powodzeniem może również zagrać na skrzydle. Do Białegostoku trafił na zasadzie transferu definitywnego z Odry Opole. Były młodzieżowy reprezentant Polski przeszedł obligatoryjne testy medyczne, po czym parafował ważną do końca czerwca 2025 roku umowę. Kwota transferu wyniosła zaledwie 35 tysięcy euro. - Bardzo się cieszę. Ciężko na to pracowałem. Jagiellonia to dostrzegła, a ja zamierzam wykorzystać szansę, którą dostałem – powiedział nowy zawodnik „Dumy Podlasia”.

Legia Warszawa zbroi się przed nowym sezonem. Ten duet zapewni Ligę Mistrzów?

Nie tylko Tabiś

Niedługo po ogłoszeniu transferu Kacpra Tabisia Jagiellonia poinformowała za pomocą mediów społecznościowych, że nie był to jedyny transfer przeprowadzony tego dnia przez białostocki klub. Nowym piłkarzem „Jagi” został także młodszy kolega Tabisia z Odry Opole – Michał Surzyn. 17-letni pomocnik jest wychowankiem opolskiego klubu, dla którego w minionych rozgrywkach zanotował 10 występów. Nie strzelił w nich bramki, może za to pochwalić się jedną asystą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE