Jakub Błaszczykowski wraca do gry. "Ogromne wzmocnienie "

2020-10-23 19:48 mc PAP
Jakub Błaszczykowski
Autor: Cyfrasport Jakub Błaszczykowski w meczu z Wisłą Płock

Wisłą Kraków poinformowała o kolejnych pozytywnych wynikach testów wśród piłkarzy. Trener Artur Skowronek zapewnia jednak, że drużyna poradzi sobie z problemami, a kadrze na niedzielnym mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy z Podbeskidziem Bielsko-Biała znajdzie się Jakub Błaszczykowski.

Kapitan Wisły poprzednio na boisku pojawił się 18 września w spotkaniu z Wisłą Płock. Potem zmagał się z zakażeniem, ale jest już zdrowy i gotowy do gry. - Kuba ma się dobrze, tak jak pozostali piłkarze, którzy są w procesie treningowym. Cieszę się, że nasz kapitan wraca. To jest, pod każdym względem, ogromne wzmocnienie naszego zespołu - nie miał wątpliwości Skowronek.

Jakub Błaszczykowski powinien zakończyć karierę reprezentacyjną? APEL byłego kadrowicza

Wisła w poprzedniej kolejce odniosła efektowne zwycięstwo 6:0 ze Stalą w Mielcu. Była to pierwsza wygrana "Białej Gwiazdy" w tym sezonie. - Bardzo głęboko wierzę, że złapaliśmy odpowiedni kierunek. Tak chcemy grać w tym sezonie. Najważniejsze, że funkcjonujemy lepiej fizycznie. Dzięki temu możemy kontrolować przebieg meczu, rozpędzać się. Piłkarze świetnie wyglądają w tym procesie treningowym, a przede wszystkim dobre jest mentalne nastawienie - zapewnił Skowronek, który zapewnił, że wysoka wygrana nie wpłynie negatywnie na mobilizację zespołu przed sobotnim spotkaniem.

Legendarny piłkarz Wisły wstrząśnięty śmiercią popularnego aktora. "Biła od niego dobroć"

Piotr Koźmiński VIDEOBLOG: Działalność charytatywna Kuby Błaszczykowskiego

W tym sezonie Wisła znacznie lepiej spisuje się na wyjazdach niż na własnym stadionie, gdzie przegrała obydwa mecze - 1:3 ze Śląskiem Wrocław i 0:3 z Wisłą Płock.

- Nie trzeba tego przypominać, że w naszym domu wyglądamy statystycznie źle i że te mecze były słabe. Podkreślałem wcześniej, że to jest świadoma szatnia. To bardzo fajna mieszanka doświadczenia i młodych ludzi, która jest cały czas głodna zwycięstwo. Nie szło nam u nas, ale wierzę, że obraliśmy wreszcie dobry kierunek, zbudowaliśmy monolit, który potwierdzi to na naszym stadionie - wyraził nadzieję Skowronek.

Wisła zajmuje obecnie dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Podbeskidzie jest czternaste i ma jeden punkt mniej. Sobotni mecz rozpocznie się w Krakowie o godz. 15:00.

Najnowsze