Łukasz Łakomy

Autor: Cyfrasport Łukasz Łakomy

Efektowne trafienie w Lubinie

Jest Łakomy na ligowe gole. Tak pomocnik Zagłębia zaskoczył bramkarza Legii [WIDEO]

2023-02-05 14:55

W poprzedniej kolejce piłkarze Zagłębia pokazali się z dobrej strony w derbach Dolnego Śląska. Jednak to, co było dobre na Śląsk Wrocław (3:0), okazało się niewystarczające na Legię. Punktów nie było, ale na osłodę pozostało efektowne trafienie Łukasza Łakomego w drugiej połowie.

Zaskoczył bramkarza Legii z dystansu

Wicelider ekstraklasy wygrał w Lubinie 2:1. Gole strzelili: Paweł Wszołek i Ernest Muci, a dwie asysty zapisał kapitan Josue. Po godzinie gry honorową bramkę zdobył Łukasz Łakomy (22 l.), były gracz warszawskiego zespołu. Pomocnik Zagłębia zaskoczył bramkarza Kacpra Tobiasza strzałem z dystansu z prawej nogi. To trafienie pobudziło gospodarzy. To jego druga bramka w tym sezonie, a trzecia w historii występów w ekstraklasie.

Mieli problem z tworzeniem sytuacji

Zagraliśmy mecz z drużyną, która jest w bardzo dobrej dyspozycji - podsumował występ Waldemar Fornalik, trener Zagłębia, cytowany przez oficjalny profil Legii. - Jeżeli chcesz osiągnąć dobry wynik z Legią, musisz zagrać na maksimum swoich możliwości i nie możesz tracić tak łatwych bramek. W pierwszej części gry mieliśmy kłopoty z tworzeniem sytuacji i kreowaniem akcji. Druga połowa była o wiele lepsza. Pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę. Mogę pochwalić zespół za drugą odsłonę spotkania. Tak jak powiedziałem wcześniej rywalizowaliśmy z drużyną w formie i to było widać - stwierdził szkoleniowiec Zagłębia.