PGE Narodowy

i

Autor: Cyfra Sport PGE Narodowy

Będzie wielkie święto

Kibice i PZPN dopięli swego! Pilne informacje przed finałem Pucharu Polski. Cezary Kulesza nie pozostawił złudzeń

2023-04-18 16:58

Po raz kolejny finał Fortuna Pucharu Polski będzie miał miejsce na PGE Narodowym. Kluczowy mecz rozgrywek tradycyjnie już odbędzie się 2 maja, a o puchar powalczą Raków Częstochowa i Legia Warszawa. Wszystko wskazuje na to, że na trybunach zobaczymy prawdziwe kibicowskie święto, a potwierdzają to najnowsze informacje przekazane przez prezesa PZPN, Cezarego Kuleszę.

Od kiedy finał Pucharu Polski rozgrywany jest na Stadionie Narodowym w Warszawie, rozgrywki nabrały większego znaczenia dla wielu klubów. Bo kto nie chciałby zagrać przed kilkudziesięciotysięczną publicznością na największym obiekcie w Polsce? W tym roku do finału dotarły Legia Warszawa i Raków Częstochowa, a więc dwie czołowe ekipy PKO Ekstraklasy. O poziom piłkarski nie trzeba się obawiać, ale duże znaki zapytania powstały wokół atmosfery podczas spotkania.

Kibice Legii grożą bojkotem. Poważne wyzwanie przed PZPN. Kolejna afera przed finałem Pucharu Polski?

Sonda
Kto wygra finał Pucharu Polski 2022/23?

Kulesza z pilnymi informacjami

Już przed rokiem doszło do skandalu. Kibice Lecha Poznań nie weszli na trybuny PGE Narodowego, gdyż nie mogli wnieść tzw. "sektorówki", o czym zdecydowała m.in. straż pożarna. W geście protestu fani nie pojawili się na stadionie i więcej mówiono o tej sytuacji, niż meczu Kolejorza z Rakowem. Pierwotnie i tym razem była mowa o zakacie sektorówek. Kibice Legii w tej kwestii wyrazili się jasno i grozili bojkotem, jeśli decyzja nie zostanie zmieniona.

Wielkie święto na Narodowym?

Ale już od kilku dni mówiło się, że PZPN negocjuje ze strażą pożarną i miastem Warszawa o możliwości wniesienia opraw. We wtorkowe popołudnie Cezary Kulesza przekazał, że negocjacje potoczyły się po myśli fanów i PZPN. - Udało się, straż pożarna dała zielone światło dla sektorówek podczas finału Fortuna Puchar Polski na PGE Narodowym. Dziękuję Państwowej Straży Pożarnej i Warszawie za dobrą współpracę. 2.05.23 16:00 Legia Warszawa vs Raków Częstochowa — to będzie prawdziwe święto kibiców - napisał prezes PZPN na Twitterze.

PKO Ekstraklasa Raport 17.04
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze