Janusz Filipiak

i

Autor: Cyfra Sport Janusz Filipiak

Wstrząsające informacje

Kim jest Janusz Filipiak? Prezes Cracovii w ciężkim stanie trafił do szpitala, był reanimowany

2023-09-30 16:39

W mediach społecznościowych pojawiła się wstrząsająca informacja dotycząca prezesa MKS Cracovia - Janusza Filipiaka. Według świadków profesor miał być reanimowany pod sklepem „Żabka” we Wrząsowicach. 71-latek po zatrzymaniu akcji serca był reanimowany przez 10 min przez kierowcę, a po kwadransie na miejscu pojawiło się pogotowie.

Kim jest Janusz Filipiak?

Janusz Filipiak znany jest jako założyciel i prezes przedsiębiorstwa informatycznego Comarch, a jeszcze większej popularności medialnej przysporzyło mu zasiadanie na fotelu prezesa klubu sportowego MKS Cracovia od 2014 roku. Za kadencji 71-latka popularne "Pasy" zdobyły Puchar Polski oraz Superpuchar (2020). Warto zaznaczyć, że w latach 2017-2021 w Cracovii szkoleniowcem był aktualny selekcjoner reprezentacji Polski - Michał Probierz.

Janusz Filipiak znany jest jako najbogatszy profesor w kraju a wspólnie z żoną Elżbietą tworzy najbardziej znane w polskiej branży IT małżeństwo. Filipiak jest m.in prezesem Comarchu. Posiada tytuły naukowe. Jest profesorem i doktorem habilitowanym nauk technicznych. Swoje kompetencje potwierdził nie tylko w świecie nauki, ale także w biznesie. Jego przychody stale rosną. W 2010 roku na jego konto wpłynęło 4,8 mln zł, a od tamtej pory fortuna tylko rosła. W 2017 roku zarobił już 13,5 mln zł, a w 2020 aż 18,4 mln zł. Jako prezes Comarch zarobił w 2021 r. 25 mln zł.

Według świadków Filipiak miał być reanimowany pod sklepem „Żabka” we Wrząsowicach. 71-latek po zatrzymaniu akcji serca był reanimowany przez 10 min przez kierowcę, a po kwadransie na miejscu pojawiło się pogotowie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze