Piotr Stokowiec

i

Autor: Cyfrasport Piotr Stokowiec

Kolejny ruch trenerski w Ekstraklasie! Wielki powrót, licytacja trwała do końca

2021-12-20 20:42

Choć runda jesienna w PKO Bank Polski Ekstraklasie dopiero co się zakończyła, to ruchów ze strony klub występujących w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej nie brakuje. Teraz o taki pokusiło się Zagłębie Lubin. Ekipa z Dolnego Śląska lada chwila oficjalnie zwiąże się z Piotrem Stokowcem, który prowadził już tę drużynę w latach 2014-2017.

Za "Miedziowymi" fatalny okres. W ostatnim czasie bardzo mocno zawodzili, co na kolejkę przed końcem zmagań w 2021 roku doprowadziło do zwolnienia trenera Dariusza Żurawia. Włodarze lubinian od razu przeszli do puszkiwań szkoleniowca, który mógłby poprowadzić drużynę od przygotowań poprzedzających kolejną rundę. I wydaje się, że odnaleźli już odpowiedniego kandydata, raptem dzień po ostatniej porażce z Górnikiem Łęczna.

ZOBACZ TEŻ: Robert Lewandowski na zakupach w najdroższym sklepie w Polsce. Taszczy dużą torbę, jest z nim Ania

Jak informuje "TVP Sport", Zagłębie wygrało wyścig z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza o podpis trenera Piotra Stokowca. Szkoleniowiec ten jest w Lubinie doskonale znany, pracował tam już bowiem w latach 2014-2017. W sezonie 2014/2015 wywalczył awans do Ekstraklasy, rok później wprowadził zespół do europejskich pucharów. Po rozstaniu z Zagłębiem przez ponad trzy lata pracował w Lechii Gdańsk, z której odszedł po pierwszych kolejkach aktualnego sezonu.

Zadanie postawione z początku przed Stokowcem jest jasne - ustabilizować sytuację w drużynie, odsunąć widmo znacznie przybliżającej się strefy spadkowej, a od kolejnego sezonu nadać lubińskiemu projektowi zupełnie nowego wymiaru. Jeżeli nie dojdzie do niczego niespodziewane, podpisy pod kontraktem powinny zostać złożone w najbliższych godzinach.

Andżelika Wójcik: To ciastko dobrze smakowało, ale chciałam ich więcej!
Najnowsze