Władimir Dwaliszwili

Autor: CYFRASPORT Władimir Dwaliszwili

Korona - Legia: Kapitalny mecz i osiem goli w Kielcach

2013-09-15 0:37

Ostatni sobotni mecz Ekstraklasy dostarczył kibicom w Kielcach ogromnych emocji. Legia, która od trzech lat nie potrafiła wygrać na stadionie Korony, w końcu tego dokonała, w dodatku we wspaniałym stylu.Hat-trickiem popisał się Władimir Dwaliszwili, a w sumie padło aż osiem bramek!

Wszystko zaczęło się spokojnie, ale to była tylko cisza przed burzą. W 24. minucie festiwal bramek zainicjował Miroslav Radović, a niespełna 60 sekund później Władimir Dwaliszwili podwyższył na 2:0 dla Legii, dobijając zablokowany strzał Henrika Ojamy.

Po przerwie padło aż sześć bramek. Już dwie minuty po wnowieniu gry ponownie trafił Dwaliszwili. Gruzin skompletował hat-ticka w 69. minucie trafiając na 5:1. Wcześniej Zbigniewa Małkowskiego pokonał jeszcze Michał Kucharczyk.

W końcówce zerwała się jeszcze Korona, której piłkarze bardzo nie chcieli ponieść sromotnej klęski. Udało się. Wojciecha Skabę dwa razy zdołał pokonać Paweł Sobolewski i mecz zakończył się wynikiem 3:5. Pierwszego gola dla Korony (na 1:3) strzelił Michał Janota.

Dzięki wygranej Legia wróciła na fotel lidera, który w piątek straciła na rzecz Wisły Kraków.

Korona Kielce - Legia Warszawa 3:5 (0:2)
Bramki: Michał Janota 59, Paweł Sobolewski 77, 89 - Miroslav Radović 24, Vladimir Dwaliszwili 25, 47,69 Michał Kucharczyk 67
Żółte kartki: Michał Janota - Dominik Furman, Tomasz Brzyski.
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 10 098.
Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Kamil Kuzera, Piotr Malarczyk, Kamil Sylwestrzak, Tomasz Lisowski - Jacek Kiełb (62. Łukasz Sierpina), Pavol Stano, Paweł Sobolewski, Michał Janota, Serhij Pyłypczuk (46. Marcin Trojanowski) - Przemysław Trytko (46. Artur Lenartowski).
Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Łukasz Broź, Dossa Junior, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski - Henrik Ojamaa (66. Jakub Kosecki), Ivica Vrdoljak (77. Daniel Łukasik), Dominik Furman (73. Helio Pinto), Miroslav Radovic, Michał Kucharczyk - Władimir Dwaliszwili.