Kosta Runjaić i Aleksandar Vuković

i

Autor: Cyfra Sport Kosta Runjaić (z lewej) i Aleksandar Vuković

Wyzwanie przed wiceliderem ekstraklasy

Kosta Runjaić tak ocenia Piast Gliwice. Mówi też o byłym trenerze Legii

2023-02-19 11:19

W poprzednim sezonie Aleksandar Vuković prowadził Legię i pod jego dowdództwem stołeczny zespół utrzymał się w ekstraklasie. Teraz stanie po drugiej strony, bo odpowiada za wyniki Piasta. Jak wypadnie w starciu z byłym klubem? Kosta Runjaić tak ocenia gliwiczan. Trener Legii mówi też o byłym szkoleniowcu warszawskiej drużyny.

Trudno strzelić gola drużynom Vukovicia

W poprzedniej kolejce Piast pokonał 2:0 na wyjeździe Zagłębie Lubin. - Piast bardzo dobrze rozpoczął 2023 rok - powiedział trener Kosta Runjaić na konferencji prasowej, cytowany przez oficjalny profil Legii. - Piłkarz dobrze zagrali we wszystkich kolejkach. W mojej ocenie zasłużyli na punkt w meczu z Rakowem Częstochowa. Trudno strzelić gola drużynom prowadzonym przez trenera Aleksandara Vukovicia, które dobrze grają w ataku. Jego zespół wykazuje chęć do walki. To będzie dla nas sporym wyzwaniem - zaznaczył.

Zrobią wszystko, żeby wygrać z Piastem

Legia po dwóch wygranych, w ostatniej kolejce zremisowała 2:2 na Łazienkowskiej z Cracovią. - We wszystkich statystykach meczu z Cracovią mieliśmy przewagę - analizował Runjaić, cytowany przez klubowe media. - Mimo remisu zaprezentowaliśmy się naprawdę solidnie. Jeżeli będziemy potrafili powtórzyć taką grę i statystyki z Piastem, to będziemy mieć duże szanse, aby wygrać. Zespół potwierdza mentalność zwycięzców. Nie był to pierwszy raz w sezonie, gdy potrafiliśmy odwrócić niekorzystny rezultat i zdobyć punkty. Jestem przekonany, że z Piastem pokażemy odpowiednie zaangażowanie i zrobimy wszystko, aby wygrać mecz - prognozował Runjaić.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
PKO Ekstraklasa Raport 13.02
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze