Lech - Legia

Autor: Cyfra Sport Lech - Legia

Ekstraklasa

Lech - Legia WYNIK: Kuriozum przy Bułgarskiej. Dwa samobóje Lecha, gol Pereiry na otarcie łez i racowisko na murawie

2024-05-12 19:38

Pierwszy kwadrans na pewno przejdzie do historii. Nieuznany gol Legii, nietrafiony rzut karny oraz samobój Lecha to scenariusz, którego nie nakreśliłby chyba najbardziej kreatywny kibic Ekstraklasy. To jednak nie był koniec "niespodzianek", bo drugiego gola dla Legii również strzelił zawodnik Lecha - tym razem Bartosz Salamon. Wynik spotkania na 1:2 ustalił Joel Pereira, który huknął sprzed pola karnego i nie dał szans Kacprowi Tobiaszowi.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (1:2)

Bramki: 15. Blazic (sam.), 45. Salamon (sam.), 83. Pereira

Kartki: Douglas, Ribeiro, Jędrzejczyk, Andersson, Salamon

Lech: Mrozek - Pereira, Salamon, Blazic, Douglas (46. Andersson) - Szymczak, Murawski, Karlstrom (67. Czerwiński), Velde (67. Kvekveskiri) - Sousa (76. Ba Loua) - Ishak

Legia: Tobiasz - Pankov, Jędrzejczyk, Kapuadi - Wszołek, Celhaka (82. Urbański), Ribeiro - Josue, Elitim - Rosołek (74. Morishita), Gual

Pierwszy kwadrans meczu Lech Poznań – Legia Warszawa przyniósł kibicom prawdziwy rollercoaster. W zaledwie 15 minut ekipa ze stolicy Polski mogła cieszyć się z gola, z przyznania rzutu karnego oraz kolejnego gola. Pierwsze trafienie nie zostało jednak uznane przez wcześniejszy faul Macieja Rosołka, a rzut karny w wykonaniu Josue został obroniony przez Bartosza Mrozka. Dopiero Miha Blazic wyprowadził Legię na prowadzenie po tym, jak wpakował piłkę do własnej bramki po nieudanej interwencji w obronie.

Zanim jeszcze obie ekipy zeszły do szatni na przerwę, Bartosz Salamon dał Legii kolejny powód do radości. Stoper Lecha Poznań chciał wybić piłkę spod własnej bramki kolanem i skierował ją obok własnego golkipera. Piłkarzy z Poznania stać było na zaledwie jedno trafienie na swoje konto. Joel Pereira miał mnóstwo miejsca przed linią pola karnego i postanowił huknąć na bramkę. Strzał na długi słupek wpadł tuż przy słupku. Show postanowili skraść również kibice Lecha, którzy na 10 minut przed końcem spotkania postanowili wrzucić race na murawę, przez co mecz musiał zostać przerwany na kilka minut.

Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro 2024?
Na żywo

Witamy w relacji na żywo z meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań - Legia Warszawa! Początek spotkania o godzinie 17:30. Zapraszamy!

Już tylko kilkanaście minut dzieli nas od rozpoczęcia meczu!

Tak mecz rozpocznie Lech

Tak z kolei Legia Warszawa

Przed tym meczem Lech zajmuje 4. miejsce tabeli z dorobkiem 52 punktów.

Legia plasuje się na 7. pozycji i ma tylko dwa oczka mniej.

Piłkarze wychodzą już na murawę!

1'

GRAMY! Zaczyna Lech

3'

Pereira wrzucił w pole karne, ale piłka minęła wszystkich.

6'

LEGIA IDZIE Z KONTRĄ!

6'

GOOOOOOOL! Wszołek po rykoszecie pakuje piłkę do siatki!

Sędzia Szymon Marciniak podbiega do monitora - chodzi o faul, który miał miejsce przed bramką dla Legii

NIE MA BRAMKI DLA LEGII! ROSOŁEK FAULOWAŁ SOUSĘ, PO CZYM PIŁKA TRAFIŁA DLA WSZOŁKA

12'

Mocno atakuje Legia, ale nieudany strzał i piłka mija bramkę Lecha. Od bramki Mrozek.

13'

Szymon Marciniak znów biegnie do monitora. Sprawdzany faul w polu karnym!

RZUT KARNY DLA LEGII! Douglas ukarany żółtą kartą

14'

NIE MA BRAMKI!!! MROZEK BRONI STRZAŁ JOSUE!

15'

GOOOOL! Samobójcza bramka Blazicia! Legia na prowadzeniu

Wydawało się, że Lech ma wszystko pod kontrolą, ale Blazic zamiast wybić piłkę, to kopnął ją do bramki, lobując bramkarza.

18'

Szansa dla Lecha z rzutu wolnego blisko braki rywali.

22'

Zdecydowanie spokojniej zrobiło się przy Bułgarskiej. Lech próbuje przedostać się pod bramkę Legii.

23'

Strzał Pereiry zablokowany. Rzut rożny dla "Kolejorza".

24'

Blazic blisko zrehabilitowania się! Po główce obrońcy Lecha, piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi!

26'

Ishak powalony przez Pankova. Kolejny rzut wolny dla gospodarzy

27'

Velde faulowany przez Wszołka na wysokości pola karnego Legii!

28'

Wycofanie do Karlstroma, a ten huknął... kilka metrów od bramki.

31'

Posiadanie piłki, do tej pory - 56% dla Legii, 44% dla Lecha

36'

Elitim upadając dotknął piłkę ręką - rzut wolny dla Lecha

36'

Nikt nie zgarnął piłki, ale Salamon jeszcze zderzył się z słupkiem bramki. Musiało boleć.

38'

Sprytnie Josue dał się sfaulować widząc, że Lech się próbuje rozpędzić.

39'

Douglas ratował się wybiciem piłki na aut bramkowy. Rożny dla Legii.

42'

Kolejny rzut wolny dla Lecha - tym razem faulowany Murawski.

42'

Wszołek nie kalkulował i wybił piłkę na rożny

Za wysoka wrzutka minęła wszystkich.

44'

Kontra Legii! Gual poszedł sam, ale mocny strzał po ziemi był daleko od światła bramki

45'

GOOOOOOOOL! DRUGI SAMOBÓJ! SALAMON PAKUJE PIŁKĘ DO WŁASNEJ BRAMKI!

Załamany Salamon od razu rzucił się na kolana. Chciał wybić piłkę i trafił kolanem idealnie w boczną siatkę.

45+1'

3 minuty doliczył sędzia

45+4'

Koniec pierwszej połowy, kuriozalnej połowy. Legia prowadzi 2:0 po dwóch trafieniach samobójczych.

Fani Lecha nie mogli wyobrazić sobie takiego scenariusza na ten mecz. Może nie być łatwo, aby znaleźć siły na drugą połowę.

Tak padła druga bramka dla Legii

Piłkarze wracają na murawę! Przed nami drugie 45 minut

46'

Gramy dalej! Przy piłce Legia

46'

Pierwsza akcja Lecha, ale Velde tak pogubił się w dryblingu, że Rosołek zabrał mu piłkę.

46'

Douglas nie wrócił z szatni. W jego miejsce Andersson

50'

Świetna akcja Lecha i... Velde nie ruszył do piłki! Główka mogłaby przynieść bramkę

52'

Mecz wstrzymany! Gęsty dym z odpalonych rac sprawił, że Szymon Marciniak zatrzymał grę!

54'

Widoczność poprawiła się na tyle, że gramy dalej.

55'

Ribeiro faulował Murawskiego i ogląda żółtą kartkę.

59'

Teraz to Ribeiro faulowany i okazja dla Legii, aby zagrozić bramkę rywali.

59'

Celhaka zgarnął bezpańską piłkę, ale huknął nad poprzeczką

64'

Faul dla Legii blisko bramki Lecha

65'

Zaskakujące podanie Josue do Rosołka, ale przejął Velde i ruszył z kontrą. Jędrzejczyk musiał ratować się faulem, za co zarobił kartkę.

66'

Elitim zepsuł kontrę Legii! Zamiast podawać to holował piłkę i co prawda dał się sfaulować, ale goście mieli akcję 3 na 2

69'

MURAWSKI HUKNĄŁ Z DYSTANSU, ALE NA POSTERUNKU TOBIASZ!

Uderzenie Murawskiego było pierwszym celnym strzałem Lecha.

73'

Celhaka faulowany w środkowej strefie boiska. Frustracja narasta w ekipie gospodarzy.

73'

Elitim podał wzdłuż bramki Lecha, ale nikt nie zamykał tej akcji!

74'

Morishita w miejsce Rosołka.

75'

Wrzutka na głowę Ishaka i ten sprytnie szukał długiego słupka, ale nie pokonał Tobiasza!

76'

Ba Loua wchodzi za Sousę

RACE RZUCANE NA BOISKO! SZYMON MARCINIAK SZYBKO KAŻE ZAWODNIKOM PRZEMIEŚCIĆ SIĘ NA ŚRODEK MURAWY

81'

Race uprzątnięte, gramy dalej.

Przy okazji zmiana w Legii - Celhaka schodzi, a w jego miejsce Urbański

83'

GOOOOOOOOOOOL! Lech łapie kontakt! Pereira pokonuje Tobiasza bombą sprzed pola karnego!

88'

Salamon ukarany żółtą kartą za brzydki faul.

90+1'

Sędzia dolicza aż 7 minut do drugiej części meczu

90+2'

Całą drużyną atakuje Lech, ale na razie brakuje nieco pomysłu. Ciągle wrzutki w pole karne

90+5'

Lech wrzuca, Legia wybija i tak w kółko

90+6'

CZERWIŃSKI GŁÓWKUJĘ OBOK BRAMKI! Nawet gdyby padła bramka i tak by jej nie było - spalony

90+8'

Nic się już tutaj nie zmieni. Lech przegrywa z Legią 1:2! KONIEC MECZU

I to wszystko z naszej strony! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

Lech - Legia RELACJA NA ŻYWO Wielka walka o europejskie pucharu Lech Poznań - Legia Warszawa za darmo live online Lech - Legia WYNIK na żywo

Im bliżej końca sezonu 2023/2024 w PKO Ekstraklasie, tym coraz więcej emocji. O ile ŁKS Łódź oraz Ruch Chorzów już mogą żegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce, to w górnej części tabeli trwa wielka wojna o miejsca dające awans do europejskich pucharów. Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław wciąż walczą o mistrzowstwo Polski i ich występ w Europie jest już niemalże pewny, jednak o ostatnie miejsce premiujące grą w Europie bój toczą Lech Poznań, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Legia Warszawa, a drużyny te przed spotkaniem Lech - Legia dzielą zaledwie dwa punkty. Od wyniku spotkania "Kolejorza" ze stołeczną ekipą wiele więc zależy i ewentualna wygrana warszawiaków może namieszać w tabeli na dwie kolejki przed końcem. Dodatkowo, mecz Lech - Legia zawsze wzbudza wiele emocji i nie inaczej będzie tym razem! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Lech - Legia! Początek o 17:30!