Autor: Cyfra Sport Benfica Lizbona - Lech Poznań TV TRANSMISJA NA ŻYWO O KTÓREJ GODZINIE gra Lech dzisiaj 3.12 w Lidze Europy Gdzie oglądać Benfica - Lech STREAM ONLINE LIVE

Lech Poznań w końcu ZWYCIĘSKI! Rzut karny, czerwona kartka i nerwy do samego końca [WIDEO]

2020-11-30 20:51

W poniedziałek 30 listopada rozegrany został ostatni mecz 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy, który śmiało można było nazwać jednym z hitów tej serii gier. Lechia Gdańsk podejmowała na własnym boisku Lecha Poznań i kibice mieli prawo oczekiwać, że obejrzą dobre widowisko. Choć gradu bramek nie było, to z pewnością emocji w tym spotkaniu nie brakowało.

Lech Poznań przystępował do meczu z Lechią Gdańska po serii czterech meczów bez zwycięstwa, w których zdołał zdobyć jedynie dwa punkty. „Kolejorz” przed tym spotkaniem miał na koncie ledwie dwa zwycięstwa w PKO BP Ekstraklasie, a ostatnie z nich odnieśli 4 października przeciwko Piastowi Gliwice.

Z kolei Lechia Gdańsk w ostatnich kolejkach radziła sobie lepiej, choć z pewnością nie mogli być zadowoleni z wyniku poprzedniej serii gier, w której ulegli 0:2 wspomnianemu już Piastowi. Wcześniej jednak podopieczni Piotra Stokowca wygrali ze Śląskiem Wrocław, Wisłą Kraków oraz zremisowali z Zagłębiem Lubin.

Rosną szanse Lecha w Lidze Europy! Benfica poważnie osłabiona przed rewanżem

Lech Poznań zwyciężył po prawie dwóch miesiącach

Wydaje się, że większą wagę to spotkanie miało dla „Kolejorza”, który w ostatnich tygodniach zawodził zarówno w Ekstraklasie jak i Lidze Europy. Gdańszczanie z pewnością również celowali w komplet punktów, co pozwoliłoby wskoczyć im na 4. miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli podopieczni Dariusza Żurawia, który częściej byli przy piłce i również częściej atakowali bramkę rywala. Niestety dla nich, niewiele z tego wynikało, brakowało groźnych strzałów, które mogłyby zaskoczyć Duszana Kuciaka.

Niemcy podjęli DECYZJĘ ws. selekcjonera. Joachim Loew poznał swoją przyszłość

Lechia Gdańsk wyraźnie nie miała pomysłu na to, jak skruszyć defensywę Lecha Poznań, o czym świadczy choćby to, że w pierwszych 45 minutach nie oddali choćby jednego celnego strzału. Oba zespoły wyraźnie skupiły się na obronie.

Czy Lech Poznań awansuje do fazy pucharowej Ligi Europy?

Rzut karny ratuje „Kolejorza”

W drugiej połowie gra otworzyła się nieco i w końcu oglądaliśmy więcej celnych strzałów po obu stronach boiska. Już na początku drugiej odsłony meczu Mikael Ishak trafił w słupek, a zaraz potem dobitkę odbił Kuciak. Na około kwadrans przed końcem meczu było bardzo blisko tego, aby to Lechia Gdańsk objęła prowadzenie. Po uderzeniu głową jednego z gdańszczan piłka leciało wprost do bramki Lecha, ale Bednarek zdążył w ostatniej chwili sparować piłkę.

Kamil Grosicki znów STRZELA! Dwa gole i prawdziwy popis Polaka, tyle że w drużynie… rezerw

Na niespełna 10 minut przed końcem spotkania los uśmiechnął się do gości. Po strzale jednego z nich Michał Nalepa zatrzymał piłkę ręką we własnym polu karnym, za co obejrzał żółtą kartkę, drugą już w tym meczu, przez co musiał opuścić boisku. Oczywiście sędzia wskazał także na 11. metr, a do piłki podszedł Mikael Ishak. Szwed pewnie umieścił piłkę w siatce i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Choć Lechia dzielnie walczyła do końca o pozytywny wynik, tym razem Lech Poznań nie pozwolił na odebranie sobie zwycięstwa. Dzięki kompletowi punktów w tym meczu „Kolejorz” uzbierał ich już 13 i wskoczył na 10. miejsce w lidze. Lechia mając trzy punkty więcej zajmuje 6. lokatę.

Lechia Gdańsk – Lech Poznań 0:1

Bramki: 0:1 Mikael Ishak 84. min (k)

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

Żółte kartki: Nalepa (Lechia) - Tuba (Lech).

Czerwona kartka: Nalepa (Lechia) (za drugą żółtą).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Kristers Tobers, Rafał Pietrzak (89. Mateusz Żukowski) - Jarosław Kubicki - Jaroslav Mihalik (70. Omran Haydary), Kenny Saief (89. Maciej Gajos), Jakub Kałuziński (58. Tomasz Makowski), Conrado (58. Łukasz Zwoliński) - Flavio Paixao.

Lech Poznań: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Lubomir Satka, Thomas Rogne, Wasyl Kraweć (77. Tymoteusz Puchacz) - Pedro Tiba, Jakub Moder (77. Karlo Muhar) - Jakub Kamiński (58. Michał Skóraś), Dani Ramirez (77. Filip Marchwiński), Jan Sykora - Mikael Ishak (88. Nika Kaczarawa).