Flavio Paixao

Autor: Cyfrasport Flavio Paixao

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Kanonada gdańszczan! [WYNIK]

2020-09-26 19:26

Lechia Gdańsk była bezlitosna dla Podbeskidzia Bielsko-Biała, wygrywając u siebie 4:0. Mecz rozstrzygnął się praktycznie przed przerwą, kiedy gospodarze strzelili trzy gole. Autorem dwóch z nich był Flavio Paixao, który może się pochwalić zdobyciem 83 bramek w PKO Ekstraklasie.

- Wracam do siebie, do domu, do klubu, w którym się wychowałem. Są emocje, tym bardziej, że to mój pierwszy mecz w roli pierwszego trenera przeciwko Lechii Gdańsk. Gospodarze będą faworytem, ale my chcemy sprawić niespodziankę, tym bardziej, że gdy przyjeżdżałem tutaj jako asystent, to więcej było przegranych - mówił przed meczem trener "Górali" Krzysztof Brede w rozmowie z serwisem trojmiasto.pl.

Jak się okazało, nie będzie miło wspominał tego powrotu... Nieszczęścia Podbeskidzia Bielsko-Biała rozpoczęły się w 13. minucie, która okazała się pechowa przede wszystkim dla Aleksandra Komora, który pokonał swojego bramkarza. Gospodarze poszli za ciosem. Jeszcze przed przerwą dwie bramki zdobył Flavio Paixao. Kropkę nad "i" w czwartej minucie doliczonego czasu gry postawił Łukasz Zwoliński. Dla gdańszczan był to drugi mecz z rzędu, w którym zdobyli cztery bramki.

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (3:0)

Bramki: Komor 13 (s), Paixao 30, 42, Zwoliński 90

Lechia: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Bartosz Kopacz, Rafał Pietrzak - Omran Haydary (86. Mateusz Żukowski), Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski (70. Mateusz Sopoćko), Maciej Gajos (79. Egzon Kryeziu), Conrado (79. Egy Maulana Vikri) - Flavio Paixao (70. Łukasz Zwoliński)

Podbeskidzie: Martin Polacek - Filip Modelski, Aleksander Komor, Milan Rundić, Kacper Gach - Karol Danielak (56. Łukasz Sierpina), Jakub Bieroński (56. Filip Laskowski), Gergo Kocsis, Tomasz Nowak (71. Desley Ubbink), Marko Roginić (70. Mateusz Marzec) - Kamil Biliński

Żółte kartki: Makowski, Kubicki - Roginić, Biliński, Modelski

QUIZ. Lechia Gdańsk do tablicy. Co wiesz o klubie z Trójmiasta?