Gerson, Lechia Gdańsk

Autor: CYFRASPORT Gerson, Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk wygrała w Szczecinie i zgłosiła aspiracje pucharowe

2015-05-09 22:37

Piłkarze Lechii Gdańsk pokazali w Szczecinie charakter. Mimo iż w meczu 31. kolejki przegrywali z Pogonią 0:1, to dzięki zrywowi w drugiej połowie zainkasowali komplet punktów i przynajmniej na chwilę, awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Mecz w Szczecinie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 16. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Łukasza Zwolińskiego. Pomimo prowadzenia Pogoni, to goście prezentowali się lepiej. Ich konsekwencja dała efekty po zmianie stron. Gdańszczanie zdobyli aż trzy gole w przeciągu 11 minut, kiedy do bramki trafiali, Antonio Colak, Stojan Vranjes z karnego i Gerson.

Legia - Lech. Dusan Kuciak: To był dla nas szok!

Dzięki trzem zdobytym punktom Lechia zrównała się punktami z czwartym w tabeli Śląskiem Wrocław. Do lidera, Lecha Poznań, traci sześć punktów. Pogoń jest ósma.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:3 (1:0)
Bramki: Zwoliński 16 - Colak 62, Vranjes 65 (karny), Gerson 73

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Mateusz Matras, Hubert Matynia (68' Kamil Wojtkowski), Rafał Murawski, Michał Walski (70' Takafumi Akahoshi), Dominik Kun (79' Karol Danielak), Adam Frączczak, Ricardo Nunes, Łukasz Zwoliński

Lechia Gdańsk: Łukasz Budziłek - Grzegorz Wojtkowiak (26' Piotr Grzelczak), Rafał Janicki, Gerson, Jakub Wawrzyniak (73' Nikola Leković), Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes, Mateusz Możdżeń, Sebastian Mila (84' Piotr Wiśniewski), Bruno Nazario, Antonio Colak

Żółte kartki: Nunes, Janukiewicz

Czerwona kartka: Matras 64