Daisuke Matsui, Lech Gdańsk

Autor: East News

Lechia - Legia 2:0. Porażka mistrzów Polski, Legia kończyła mecz w dziewięciu!

2013-12-08 21:00

Legia Warszawa przegrała wyjazdowy mecz 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Lechią Gdańsk 0:2. Drużyna ze stolicy Polski kończyła mecz w dziewiątkę, po tym jak z boiska wylecieli Bartosz Bereszyński i Jakub Wawrzyniak.

Kluczowa, dla losów tego pojedynku, sytuacja miała miejsce w 35. minucie. Jakub Wawrzyniak sfaulował, wychodzącego sam na sam z bramkarzem, Piotra Wiśniewskiego i nie dość, że tym zagraniem sprokurował rzut karny, to jeszcze wyleciał z boiska po ujrzeniu czerwonej kartki.

Z jedenastu metrów do siatki rywali trafił Daisuke Matsui. Gracz Lechii Gdańsk kolejny cios zadał w 70. minucie, kiedy to ponownie pokonał Dusana Kuciaka strzałem z rzutu karnego. Tym razem faulu w obrębie własnego pola karnego dopuścił się Bartosz Bereszyński.

Młody defensor Legii był najwyraźniej tak sfrustrowany swoją postawą w tym spotkaniu, że postanowił opuścić boisko przed ostatnim gwizdkiem sędziego. W 83. minucie Bereszyński brutalnie sfaulował Matsuiego i słusznie został wyrzucony z boiska.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:0
Bramki: D. Matsui (37. min., 70. min.)