Legia - Jagiellonia WYNIK

Autor: Cyfrasport Legia - Jagiellonia WYNIK

Hit Ekstraklasy

Jesus Imaz pogrążył Legię! Remis w hicie Ekstraklasy, który oddala Wojskowych od mistrzostwa Polski [WYNIK]

2024-04-07 19:32

Legia - Jagiellonia WYNIK. Przed tym meczem było wiadomo, że Legia Warszawa musi wygrać jeśli chce się bić o mistrzostwo Polski. Przez długi czas wszystko szło po myśli zespołu ze stolicy dzięki bramce Marca Guala z 30. minuty, jednak minimalistyczne podejście Legii odbiło się jej czkawką w 83. minucie, kiedy Jesus Imaz wykończył kapitalną akcję Jagiellonii i uciszył kibiców w Warszawie. Remis 1:1 oznacza, że Jaga wciąż ma 7 punktów przewagi nad Legią na siedem kolejek do końca sezonu.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)

Bramki: Gual (30') - Imaz (83')

Kartki: Dieguez (88')

Legia: Hładun - Pankov (67', Jędrzejczyk), Augustyniak, Kapuadi - Morishita (86', Gil Dias), Elitim, Celhaka (80', Zyba), Kun - Josue, Gual (80', Rosołek) - Pekhart (67', Kapustka)

Jagiellonia: Alomerović - Sacek (80', Kubicki), Skrzypczak, Dieguez, Wdowik - Marczuk (90', Stojinović), Romanczuk, Nene (90' Kupisz), Hansen (54', Naranjo) - Imaz, Pululu (80', Caliskaner)

Przed niedzielnym hitem w 27. kolejce PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia miała 51 punktów i wyprzedzała piątą Legię o 7 pkt. Stało się jasne, że mecz w Warszawie będzie miał duże znaczenie dla końcówki sezonu, a piłkarze Kosty Runjaicia potwierdzali to od pierwszej minuty. W pierwszej połowie to oni byli lepszą drużyną, co potwierdzili pięknym golem Marca Guala. Prowadzenie 1:0 bywa jednak zdradliwe, o czym boleśnie przekonali się w drugiej części gry. W niej to Duma Podlasia przejęła inicjatywę, a w 83. minucie Jesus Imaz wprawił kibiców z Białegostoku w szał radości. Remis 1:1 oznacza, że Jagiellonia prowadzi w ligowej tabeli z 52 punktami i na siedem kolejek do końca sezonu ma aż 7 pkt przewagi nad piątą Legią. Szanse Wojskowych na mistrzostwo Polski drastycznie spadły - ich strata urosła nawet do drugiego Śląska (50 pkt) i trzeciego Lecha (48). Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Legia - Jagiellonia:

Czy Legia Warszawa będzie mistrzem Polski w sezonie 2023/24?