Legia - Polonia, wynik 1:0. Legia lepsza w derbach Warszawy!

2011-03-06 20:05

Tylko jedną bramkę - w dodatku samobójczą - zobaczyli kibice na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Ale wychodzili z meczu zadowoleni. Bo Legia w derbach Warszawy pokonała na swoim boisku Polonię 1:0.

Mimo nie najlepszej skuteczności obu drużyn mecz mógł się naprawdę podobać. Szybkie tempo gry, pełny stadion - widać było, że nie jest to tylko zwykłe ligowe spotkanie.

W pierwszej połowie dominacja Legii była wyraźna, a jej efektem - bramka, która padła po ładnej akcji Michala Hubnika. Strzał Czecha Przyrowski zdołał jeszcze sparować, ale spieszący bramkarzowi z pomocą Maciej Sadlok skierował piłkę do własnej bramki.

Przeczytaj koniecznie: Samobój rozstrzyga derby. Zapis relacji NA ŻYWO

W dsrugiej połowie mecz się wyrównał, ale Polonia nie była w stanie wyrównać. Legia awansowała na drugie miejsce w tabeli, dwa oczka za Wisłą Kraków. Polonia jest dziesiąta i traci aż dziesięć punktów do lokalnego rywala.