Legia Warszawa

Autor: CYFRA SPORT Legia Warszawa

Jarosław Niezgoda znów strzelił, Legia znów wygrała. Mistrz Polski odrobił straty do czołówki

2017-10-29 21:05

Legia Warszawa długo musiała czekać na taką serię spotkań. Po wielu tygodniach na dnie i w środku tabeli, mistrz Polski powrócił na jej szczyt i odrobił straty do czołówki. Wszystko to po dobrym meczu z Arką Gdynia. Legioniści mimo słabszych pierwszych trzydziestu minut potrafili odgryźć się Arce. Po bramkach niezawodnego Jarosława Niezgody i Michała Kucharczyka "Wojskowi" wygrali 2:0.

Trener Legii Warszawa, Romeo Jozak, przed meczem z Arką Gdynia mówił, że to będzie najtrudniejsze spotkanie jego zespołu w ostatnich tygodniach. Nie wiemy czy była to kurtuazja Chorwata, czy szczera prawda, ale początek spotkania rzeczywiście potwierdził słowa szkoleniowca warszawskiej drużyny. Od pierwszego gwizdka to Arka zaatakowała i wykazywała więcej zaangażowania i animuszu w swoich akcjach. Bliska objęcia prowadzenia była już w jedenastej minucie po strzale Dominika Kuna, ale świetną interwencją popisał się Arkadiusz Malarz.

Żółto-niebiescy starali się naciskać Legię już na ich połowie i często doprowadzało to do niecelnych podań gospodarzy, którzy nie mieli pomysłu na grę. Boiskowa rzeczywistość zmieniła się jednak od trzydziestej minuty. "Wojskowi" przejęli wtedy inicjatywę. Chwilę później, bo w trzydziestej ósmej minucie swojego piątego gola w sezonie, a trzeciego z rzędu zdobył Jarosław Niezgoda. Asystę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zaliczył Krzysztof Mączyński.

Jeszcze w pierwszej połowie przewrotką próbował podwyższyć prowadzenie Guilherme, ale dobrą paradą popisał się Pavels Steinbors. Skrzydłowy Legii Warszawa był wyróżniającym się zawodnikiem w całym meczu. W drugiej połowie miał jeszcze dwie okazje na zdobycie bramki, ale na przeszkodzie stawali mu obrońcy gości, którzy blokowali jego strzały. Druga odsłona była zdominowana przez Legię. Zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego opadli z sił i nie atakowali z taką werwą jak w pierwszej odsłonie. Wynik meczu w osiemdziesiątej piątej minucie ustalił Michał Kucharczyk po rewelacyjnym dograniu Armando Sadiku. "Wojskowi" wygrali 2:0 i jest to pierwszy mecz w lidze pod wodzą Romeo Jozaka, w którym Legia zdobywa więcej niż jedną bramkę.

Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:0 (1:0)

Bramki: Jarosław Niezgoda 37, Michał Kucharczyk 85

Żółte kartki: Astiz, Guilherme

Legia: Malarz 4 - Broź 4, Astiz 2, Pazdan 4, Hlousek 4 - Jodłowiec 4, Mączyński 4 (74. Pasquato 3) - Guilherme 5, Hamalainen 3 (86. Kopczyński), Kucharczyk 4 - Niezgoda 4(66. Sadiku)

Arka: Steinbors 4 - Zbozień 2, Marcjanik 3, Helstrup 3, Warcholak 2 - Szwoch 2, Sołdecki 3, Marciniak 3 (80. Jurado) - Kun 4, Siemaszko 3 (70. Zarandia 2), Piesio 3 (60. Jazvić 3)