Lukas Podolski

i

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

Lukas Podolski ma spory ból głowy. Musi podjąć kluczową decyzję, może spotkać się z ostrą krytyką

2022-03-22 7:10

Coraz mniej czasu pozostało Górnikowi Zabrze na przekonanie Lukasa Podolskiego do pozostania w klubie na Górnym Śląsku. Mistrz świata w ostatnich tygodniach udowadnia, że jest jednym z kluczowych elementów drużyny, ale nie wiadomo, czy zdecyduje się na przedłużenie umowy z zabrzanami. Zwłaszcza, że zainteresowanie jego osobą na światowym rynku transferowym jest naprawdę duże.

W historii polskiej Ekstraklasy nie było bardziej utytułowanego zawodnika niż Lukas Podolski. Były zawodnik m.in. Arsenalu Londyn, czy Bayernu Monachium ma na swoim koncie mistrzostwo świata, które zdobył z reprezentacją Niemiec. Już od jakiegoś czasu mówiło się, że zawodnik może przenieść się do Górnika Zabrze, co deklarował od dawna.

Na jaw wyszło, ile kobiet w swoim życiu miał Lukas Podolski. Powiedział o pierwszym razie, można pozazdrościć

Podolski ma spory ból głowy. Decyzja musi zapaść

Mijały kolejne lata, a Podolski Górny Śląsk omijał szerokim łukiem i stawiał na inne kluby. W końcu jednak zdecydował się na występy w polskiej lidze. Przed początkiem obecnych rozgrywek Podolski podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze, a taki ruch piłkarza odbił się szerokim echem nie tylko w polskich mediach, co pokazuje skalę tego transferu.

Wyszły na jaw plany Michniewicza na mecz ze Szkocją! Ważne wieści przed meczem reprezentacji Polski

Początkowo Podolski na boisku radził sobie średnio i częściej go nie było w zespole, niż był. Ale z czasem zaczął udowadniać, że wciąż potrafi dać zespołowi wiele. Końcówka poprzedniego roku i początek obecnego jest w wykonaniu Podolskiego bardzo dobry. I wielu chciałoby, żeby Niemiec został na kolejny sezon w Zabrzu.

Co zrobi Podolski? Ma mnóstwo ofert

Na razie jednak nie ma informacji o tym, aby kontrakt Podolskiego został przedłużony. Do kibiców dochodziły wiadomości, że rozmowy trwają, ale obecnie konkretów brak. Umowa zawodnika z Górnikiem dobiega końca wraz z końcem czerwca. A złą informacją dla fanów Górnika jest to, że jak wynika z doniesień portalu SportoweFakty WP, Podolski ma sporo innych ofert.

O byłego reprezentanta Niemiec chce powalczyć m.in. klub ze Stanów Zjednoczonych, gdzie Podolski nie miał jeszcze okazji grać. W dodatku jest kilka ofert z Azji oraz z krajów arabskich. Sprawa wyjaśni się w najbliższych tygodniach. Ale Podolski ma ciężki orzech do zgryzienia. Przy ewentualnym odejść z Górnika może narazić się na krytykę ze strony niektórych fanów.

Sonda
Czy Lukas Podolski jest najwybitniejszym piłkarzem w historii Ekstraklasy?
Piłkarze już w Katowicach. Reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie
Najnowsze