Lukas Podolski

i

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

Wielki gest

Lukas Podolski się nie zatrzymuje! O tym geście może zrobić się głośno, piłkarz znów na ustach kibiców

2022-08-21 14:52

Kibice często zarzucają piłkarzom, że ci są "zwykłymi najemnikami" i nie przejmują się losami danego klubu. I choć w wielu przypadkach trudno odmówić racji takiemu poglądowi, to zdarzają się przypadki, które obalają podobne hipotezy. Widać to na przykładzie Lukasa Podolskiego, który mocno angażuje się w sprawy Górnika Zabrze i znów zdobył się na spory gest.

Lukas Podolski niedawno rozpoczął drugi sezon w barwach Górnika Zabrze. Jego przyjście do zespołu z Górnego Śląska było wielkim wydarzeniem dla całej Ekstraklasy. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, aby w polskiej lidze grał mistrz świata. Sam Podolski od dawna deklarował chęć gry dla Górnika i w końcu obietnicy dotrzymał.

Anna Lewandowska przygotowała uroczą niespodziankę urodzinową dla Lewego! Tak świętowali jego urodziny, coś pięknego

Wielki gest Podolskiego. Kibice mogą być dumni

Choć początek jego przygody z zabrzańską ekipą nie był być może najlepszy z możliwych, w dalszej części sezonu Podolski zaczął się rozkręcać i był wiodącą postacią Górnika. Co jednak równie ważne, Niemiec mocno angażuje się w rozwój klubu i działa na kilku płaszczyznach. Niedawno można było usłyszeć, że za jego sprawą klub nawiązał kontakt z nowym sponsorem.

Jurgen Klopp walnął prosto z mostu przed meczem Manchester United - Liverpool! Trener "The Reds" oczekuje walkowera

PKO Bank Polski Ekstraklasa odcinek 1

Ale Podolski nie zamierza się zatrzymywać i wciąż ma na celu polepszenie sytuacji w klubie. Teraz okazało się, że były reprezentant Niemiec przysłużył się młodym adeptom Górnika. Jak poinformowała Akademia Górnika Zabrze, Podolski pomógł w zakupie nowego autokaru. Będzie on służył młodzieżowym zespołom z Zabrza. Młodzi piłkarze będą podróżować w komfortowych warunkach.

- Słᴏᴡᴏ to jest słowo. To zaszczyt być częścią trójkolorowej rodziny i móc tworzyć jej siłę. W Zabrzu nie ma rzeczy niemożliwych, jestem pewny, że w niedalekiej przyszłości wszyscy to zobaczycie - napisał na Twitterze piłkarz Górnika. Z tej okazji powstał również krótki filmik, na którym można zobaczyć nowy autokar Akademii Górnika.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze