Jan Urban

i

Autor: Cyfra Sport Jan Urban

Lukas Podolski stracił trenera. Jan Urban zwolniony z Górnika Zabrze

2022-06-14 15:57

Jan Urban nie jest już trenerem zabrzańskiego Górnika. Szkoleniowiec, który prowadził zespół od 27 maja 2021, a w ubiegłym sezonie zajął z nim ósme miejsce w ekstraklasie, drugiego dnia po rozpoczęciu przygotowań do kolejnych rozgrywek został zwolniony z klubu. To nagły zwrot sytuacji; w ostatnich dniach częściej spekulowano o odejściu prezesa Arkadiusza Szymanka.

Kiedy tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu w świat popłynął z Zabrza komunikat o przedłużeniu umowy z Lukasem Podolskim wydawało się, że najważniejsza zagadka personalna w Górniku została rozwiązana. Tym bardziej, że zarówno szkoleniowiec, jak i przedstawiciele klubu utrzymywali, iż kontrakt Jana Urbana – dzięki klauzuli w nim zapisanej – z automatu przedłużył się na kolejny sezon. Szkoleniowiec opracował plan letnich przygotowań (obejmujący między innymi dwa obozy) i 13 czerwca, w poniedziałek, spotkał się z podopiecznymi na pierwszym treningu.

Jeszcze przed powrotem piłkarzy do zajęć pojawiły się spekulacje dotyczące możliwości odejścia ze stanowiska prezesa Arkadiusza Szymanka, pełniącego tę funkcję dopiero od stycznia. Podczas poniedziałkowej wizyty sternika klubu w Urzędzie Miasta (to Zabrze jest głównym udziałowcem spółki zarządzającej klubem) sprawa znalazła jednak pomyślne dlań rozstrzygnięcie: pozostał na stanowisku.

Lukas Podolski prezesem Górnika?! W Zabrzu takie scenariusze traktują poważnie! „Czasami bywa nadaktywny. Potrafi zadzwonić o piątej rano albo o północy”

Jak się okazuje, oznaczało to... rozstanie z Janem Urbanem. Wspomniana konferencja prasowa, podczas której komunikowano o nowym kontrakcie Lukasa Podolskiego, odbyła się bez udziału szkoleniowca. Choć wówczas nie zwrócono na to szczególnej uwagi, był to najwyraźniej ważny sygnał, że – mimo ogólnego zadowolenia w klubie z ósmej pozycji – codzienna współpraca nie jest sielanką. Współpraca między właścicielem a szkoleniowcem – dodajmy. Jego wystąpienia na pomeczowych konferencjach prasowych i słowa dotyczące choćby sposobu budowania drużyny – na przykład po odejściu Jesusa Jimeneza – nie były dobrze przyjmowane przez głównego udziałowca. Sygnały o tym pojawiły się między innymi na pożegnaniu sezonu, urządzonym dla drużyny.

Prowadzenie zajęć powierzono dotychczasowemu trenerowi trzecioligowych rezerw, Piotrowi Gierczakowi. Stan ten trwać będzie do momentu znalezienia nowego szkoleniowca.

„My jeździmy na wyjazdy i śpiewamy z całych sił”. Lukas Podolski też nie szczędził gardła we Wrocławiu!

Sonda
Czy pochwalasz decyzję o zwolnieniu Jana Urbana z Górnika?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze