Lukas Podolski

i

Autor: Katarzyna Zaremba/Super Express Lukas Podolski

Lukas Podolski prezesem Górnika?! W Zabrzu takie scenariusze traktują poważnie! „Czasami bywa nadaktywny. Potrafi zadzwonić o piątej rano albo o północy”

2022-05-23 7:35

Jeszcze przez co najmniej rok – bo o tyle przedłużył kontrakt z Górnikiem - Lukas Podolski będzie radował oczy kibiców ekstraklasy swymi umiejętnościami i bramkami. Mistrz świata z 2014 roku nie wyklucza jednak pozostanie w Zabrzu i po tym okresie: jako piłkarz albo w zupełnie innej roli. Lukas Podolski mówi o tym głośno.

- Na razie wciąż czuję w sobie ogień, chcę i mogę jeszcze grać. Mam uśmiech, kiedy wychodzę na boisko, na treningi. Jestem zdrowy, wciąż mogę grać w piłkę dla klubu, dla którego zawsze zagrać chciałem - „Poldi” w długiej rozmowie zapewnił cały świat o swej dobrej dyspozycji sportowej i mentalnej. Nie wskazał też żadnej granicy, jaką postawiłby sobie w sportowej karierze, bo przecież słowa „Może po czterdziestce będę na plaży leżeć?”, rzucone podczas konferencji towarzyszącej ogłoszeniu jego nowego kontraktu trudno traktować jako konkretną deklarację.

Moment rozstania z murawą kiedyś jednak – zapewne ku rozpaczy zabrzańskich kibiców – nadejdzie. Kolejna deklaracja znakomitego zawodnika ma więc już zupełnie inną wagę. „Mam plan, by pomóc Górnikowi i poza boiskiem” - podkreślił Podolski. W minionych tygodniach zgłaszał swe wątpliwości dotyczące zbyt ubogiego – jego zdaniem – wykorzystania faktu jego gry w Górniku przez klubową politykę marketingową. Wiadomo jednak, że nie tylko o public relations chodzi mistrzowi świata, kiedy mówił o „chęci pomocy”.

„My jeździmy na wyjazdy i śpiewamy z całych sił”. Lukas Podolski też nie szczędził gardła we Wrocławiu!

- Może będę prezesem? Albo współwłaścicielem? A może trenerem? - zastanawiał się głośno Podolski, ciągnięty za język w sprawie przyszłości po zawieszeniu butów na kołku. Prezesem – dodajmy od razu – Górnika oczywiście. Podobna deklaracja padła zresztą w obecności zarówno prezydent Zabrza (miasto jest głównym udziałowcem sportowej spółki), Małgorzaty Mańki-Szulik, jak i obecnego sternika klubu. Zresztą wypowiadając te słowa „Poldi” poufałym gestem objął prezesa Arkadiusza Szymanka...

- Lukas byłby świetnym prezesem. Wiemy, jak wielki jest jego wpływ na drużynę, ale i na to, co się dzieje wokół klubu – komentuje słowa zawodnika wspomniany Arkadiusz Szymanek, jeden z uczestników „zespołu roboczego”, który negocjował pozostanie Podolskiego w Górniku. - To wielka osobowość na boisku, ale i poza nim, mocno zainteresowana sprawami klubu. Czasami nazwałbym go nadaktywnym, bo rozmowy toczyliśmy o różnych porach: o piątej rano, i o północy – wyjaśniał z uśmiechem Szymanek.

To ważna wiadomość dla fanów Górnika. Tym razem dotyczy trenerskiej ławki

Lukas Podolski - piłkarz, biznesmen, obywatel świata. Zobacz poniżej

Podolski - piłkarz, ale też biznesmen i obywatel świata, rozpoznawalny w każdym jego zakątku - wielokrotnie udowodnił już, że wszystko, za co się bierze, traktuje bardzo poważnie. - Lukas nam daje mnóstwo dobrego na boisku, przede wszystkim spokój. Kiedy gra się nie klei, pokazuje innym zawodnikom, jak wejść w mecz, jak grać spokojniej. To wartość dodana nie tylko dla Górnika, ale i dla całej ligi. Przecież jak poza naszymi granicami mówią o nim jako o mistrzu świata, to zawsze wspominają i o Górnika, i ekstraklasę - tak rolę Podolskiego dla całej polskiej piłki ocenia trener Górnika, Jan Urban. Nie ma więc wątpliwości, że jego praca w Zabrzu - w dowolnej roli - zostanie w świecie zauważona.

- Czytałem wywiad z panią prezydent Zabrza, że gotowa jest usiąść do stołu rozmów z potencjalnymi inwestorami. Mamy przykłady – choćby ze Stanów Zjednoczonych – że byli sportowcy, w tym piłkarze, inwestują w kluby. Więc... czemu by nie i w Zabrzu? - pyta jeszcze Lukas Podolski. I deklaruje jasno: - Jestem na to otwarty. Zanim jednak siądziemy do ewentualnych rozmów, musi być do tego wola miasta i klubu. Ja na pewno nie zginę, niezależnie od tego, czy taka wola będzie, czy nie.

Taka deklaracja w Zabrzu z pewnością powinna zostać zauważona...

Wisła Kraków w finale Ligi Mistrzów! Wielki triumf nad Manchesterem City, ogromny sukces ampfutbolistów

Sonda
Czy Lukas Podolski powinien po zakończeniu kariery boiskowej zostać prezesem Górnika?
Podolski wrócił do domu. Tak przywitali go kibice Górnika Zabrze
Najnowsze