Lukas Podolski

i

Autor: Instagram/poldi_official Lukas Podolski

Lukas Podolski - zarobki w Górniku. Miliony dla mistrza świata w Zabrzu!

2021-07-06 11:44

Lukas Podolski bez wątpienia z urzędu stanie się największa gwiazdą PKO Ekstraklasy. Przyjście mistrza świata z 2014 roku do Górnika Zabrze jest prawdopodobnie najbardziej hitowym transferem w historii polskiej ligi. Zespół z Górnego Śląska musiał jednak głęboko sięgnąć do kieszeni, bo Podolski wciąż jest rozpoznawalną postacią w świecie futbolu. Portal SportoweFakty WP ujawnił, ile Niemiec będzie zarabiał w Zabrzu.

Lukas Podolski od wielu lat jest doskonale rozpoznawalną postacią w świecie futbolu. Wszak w przypadku mistrza świata inaczej być nie może. Były reprezentant Niemiec nigdy nie ukrywał, że jest związany z Polską i z Górnym Śląskiem, gdzie się urodził. Podkreślał również, że od zawsze kibicuje Górnikowi Zabrze. Nie na pozór przed laty pojawiły się jego obietnice, że na zakończenie kariery zagra w tym zespole. Długo odkładał tę decyzję i wielu fanów straciło już nadzieje, że Podolski do Górnika w ogóle trafi. Ku zaskoczeniu wszystkich kilka dni temu pojawiły się informacje, że negocjacje "Poldiego" z zabrzanami są bardzo zaawansowane. Klub we wtorek potwierdził, że Niemiec będzie piłkarzem Górnika.

Lukas Podolski w Górniku! Jest szczery komentarz Jana Tomaszewskiego. Jednoznaczne porównanie!

Ile będzie zarabiał Podolski w Górniku?

Rzecz jasna zespół z Górnego Śląska musiał przedstawić odpowiednią ofertę znanemu piłkarzowi. A Górnik nie był jedynym klubem, który starał się o pozyskanie Podolskiego. Jak informuje Piotr Koźmiński z portalu SportoweFakty WP, zawodnik miał oferty z Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru, Brazylii i Meksyku. Co ciekawe, oferta z Meksyku miała być nawet pięciokrotnie wyższa od tej z Zabrza.

Po klęskach Zbigniew Boniek dostał ogromne pieniądze. Kolosalna premia prezesa PZPN

Miliony dla Podolskiego. Wiadomo, ile będzie zarabiał

SportoweFakty WP donoszą, że Podolski w Górniku dostanie mniej niż pół miliona euro, co w przeliczeniu na złotówki i tak daje kilka milionów. Jak na klub polskiej Ekstraklasy, są to kwoty naprawdę duże. Zwłaszcza, że jeszcze jakiś czas temu zabrzanie borykali się z problemami finansowymi. Nie ma jednak wątpliwości, że dla Górnika może być to strzał w dziesiątkę pod względem marketingowym i sportowym.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze