Łukasz Burliga zagra w Wieczystej Kraków. Kolejne wzmocnienie z ekstraklasy w okręgówce

2021-05-17 15:52 Marek Żochowski
Piłka nożna, Łukasz Burliga, Wieczysta Kraków
Autor: Wieczysta Kraków Łukasz Burliga został piłkarzem Wieczystej Kraków

Kolejny piłkarz Ekstraklasy stanowił związać się z występującą w lidze okręgowej Wieczystą Kraków. Kolegą Sławomira Peszki w tym klubie będzie obrońca Łukasz Burliga. Od nowego sezonu będzie on zawodnikiem krakowskiej drużyny z niższej klasy rozgrywkowej. Były obrońca Wisły Kraków podpisał dwuletni kontakt.

Łukasz Burliga niedawno skończył 33 lata. Jest wychowankiem klubu Garbarz Zembrzyce. Zaczął w nim trenować mając osiem lat. Jako junior trafił do Białej Gwiazdy. W seniorskiej karierze występował w Wiśle Kraków, Flocie Świnoujście, Ruchu Chorzów i Jagiellonii Białystok. Ostatni sezon spędził znowu pod Wawelem. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym zaliczył 247 występów, w których zdobył 15 bramek.

Tomaszewski szczerze o ALKOHOLU w reprezentacji Górskiego!

Prawy obrońca będzie więc grał w IV lidze, bo wszystko wskazuje, że Wieczysta wywalczy awans z ligi okręgowej. W Wieczystej Burliga występował będzie z numerem 21.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze