Marek Papszun

i

Autor: Cyfra Sport Marek Papszun

To najlepszy gracz ekstraklasy?

Marek Papszun nie wyobraża sobie Rakowa bez tego piłkarza. Mówi o jego roli, "ciągnął nas za uszy"

2022-12-31 12:35

Raków w rundzie jesiennej był bezkonkurencyjny w ekstraklasie. Na półmetku wypracował dziewięć punktów przewagi. Czy sięgnie po mistrzostwo Polski? Kluczowym graczem zespołu jest Ivi Lopez. Tak o grze lidera częstochowskiego zespołu mówi trener Marek Papszun.

Tym piłkarzem jest Ivi Lopez, najlepszy gracz poprzedniego sezonu. Wtedy został królem strzelców, a także dostał nagrodę dla MVP rozgrywek oraz dla najlepszego pomocnika ekstraklasy. - Może teraz Ivi był mniej skuteczny, ale na pewno wciąż jest bardzo pożytecznym piłkarzem dla nas - powiedział trener Marek Papszun w rozmowie z "Super Expressem". - Jest dalej bardzo ważnym zawodnikiem. Bardzo się rozwinął. OK, nie ma takich liczb jak w ubiegłym sezonie, gdy nas „ciągnął za uszy”, ale teraz także robi wiele dobrego na boisku. On ma wpływ nie tylko na akcje bramkowe, ale także jest sumienny w grze obronnej. Wyśmienicie wywiązuje się z funkcji lidera. Nie mogę złego słowa na niego powiedzieć. Będę mu kibicował, aby znów był tak skuteczny jak wcześniej. Będzie miał wtedy jeszcze większą satysfakcję z osiągnięć zespołu, jak i z tego, że na początku sezonu podpisał nowy kontrakt - dodał.

Hiszpan na początku sezonu zdecydował się zostać w Rakowie i podpisał nową umowę. - Szczerze, nie było to specjalnie trudne - przyznał trener Rakowa. - Z jednej strony miał ważny kontrakt, ale wiadomo, że musiało zgrać kilka spraw. Ivi dobrze czuje się w Częstochowie i dlatego zdecydował się przedłużyć kontrakt na kolejny okres. Dostał także obietnicę, że będzie mógł odejść, gdy pojawi się oferta, satysfakcjonująca obie strony. Wiem, że było coś na rzeczy - zaznaczył trener Marek Papszun na naszych łamach.

Sonda
Czy Ivi Lopez to największa gwiazda PKO Ekstraklasy w historii?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze