Piotr Reiss

i

Autor: Cyfrasport Piotr Reiss

Legenda Kolejorza ocenia

Michał Skóraś pojedzie na mundial? Piotr Reiss tak widzi przyszłość młodej gwiazdy Lecha

W tym sezonie Michał Skóraś (22 l.) należy do gwiazd ekstraklasy. Skrzydłowy Lecha pokazał się w Lidze Konferencji, zadebiutował w reprezentacji Polski, znalazł się w szerokim składzie kadry na mundial. Były kapitan Kolejorza Piotr Reiss (50 l.) uważa, że młody pomocnik zapracował na to, aby pojechać na mistrzostwa świata. 10 listopada przekonamy się, czy to zdanie podziela także trener Czesław Michniewicz, który poda listę 26 zawodników na turniej w Katarze.

Skóraś był bohaterem meczu z Villarreal (3:0) w ostatniej kolejce Ligi Konferencji, w którym strzelił dwa gole i przypieczętował awans mistrza Polski do fazy pucharowej. W starciu z hiszpańskim klubem zdobył w sumie trzy bramki. - Skóraś wykorzystał swoje atuty - powiedział Piotr Reiss w programie PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport. - Przed sezonem mówiłem, że jestem bardzo ciekawy tego zawodnika. Już w poprzedniej rundzie doskonale się spisywał. Wtedy oczy były zwrócone na Kamińskiego. Mimo że Skóraś był w jego cieniu to już prezentował się bardzo dobrze. W tym sezonie naprawdę bryluje. Wykorzystuje wszystkie swoje mocne strony - zaznaczył.

Reiss docenia postępy jakie zrobił pomocnik mistrza Polski. Wierzy w to, że młody piłkarz pojedzie na mundial. - Skóraś nabrał doświadczenia przez ligowe spotkania - ocenił legendarny napastnik poznańskiego klubu. - Wyrósł już nie tylko na lidera Lecha, ale mocno puka do drzwi reprezentacji Polski. Myślę, że na takich zawodników warto stawiać i trener Czesław Michniewicz zabierze go na mistrzostwa świata. Jeśli w dalszym ciągu będzie prezentował tak wysoką formę i się rozwijał, to nie jest powiedziane, że on na tych mistrzostwach nie będzie grał z bardzo dobrym skutkiem. Ma bardzo fajne atuty jak na skrzydłowego. Pokazuje to w ekstraklasie, w Lidze Konferencji i mam nadzieję, że także w reprezentacji Polski - podkreślił.

Były kadrowicz zwrócił uwagę na walory gracza Lecha, dzięki którym zyskuje przewagę w starciach z rywalami. - Skóraś jest bardzo dynamicznym zawodnikiem - przyznał. - To bardzo ważny atut na jego pozycji. Przede wszystkim ma bardzo dobrą wydolność. Poprawił zdecydowanie grę w obronie, co jest także bardzo ważne. Ale co najważniejsze: poprawił także skuteczność. W zeszłym sezonie miał wiele sytuacji do zdobycia bramek, ale nie zawsze je wykorzystywał. W tej edycji pokazuje za to bardzo dobrą skuteczność. Ten chłopak mocno rozwinął się w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że dalej będzie się tak rozwijał - prognozował.

Udane występy w Lidze Konferencji sprawiły, że pomocnikiem Lecha interesują się zagraniczne kluby. Czy należy się spodziewać jego transferu w najbliższym czasie? - Słuchałem niedawno wypowiedzi Michała na temat wyjazdu - przypomniał. - Powiedział, że jeszcze mentalnie nie jest na to gotowy. Myślę, że jeszcze przez pół roku zostanie w Lechu. Tym bardziej, że mistrz Polski dalej będzie grał w europejskich pucharach, co też pomoże mu cały czas się promować. Zobaczymy, jak wypadnie na mistrzostwach świata, czy będzie na nich grał na tyle dobrze, żeby dalej zwracać na siebie uwagę agentów. Najlepiej dla niego, aby jeszcze jakiś czas został w Polsce. Wydaje mi się, że jednak latem ciężko już będzie Lechowi zatrzymać go w swoich szeregach - zawyrokował Reiss.

Michał Skóraś

i

Autor: Cyfra Sport Michał Skóraś
Sonda
Czy Michał Skóraś pojedzie na mundial w Katarze?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 12
Najnowsze