Mistrz bramkarskich interwencji. Gwiazda Lechii Gdańsk ma najlepsze wyniki w Ekstraklasie

2020-05-22 17:39 MaSz
Lechia Gdańsk, Duszan Kuciak
Autor: CyfraSport Lechia Gdańsk, Duszan Kuciak

Pandemia koronawirusa sparaliżowała piłkarską Ekstraklasę, ale już niebawem, bo 29 maja polska liga wróci do gry. Kibice znów będą mogli podziwiać piękne gole i niesamowite interwencje bramkarzy. Kto w 2020 roku jest najlepszy pod tym względem?

Nie do zatrzymania jest Duszan Kuciak z Lechii Gdańsk. Tak wynika ze statystyk podawanych przez konto "PKO BP Grajmy Razem" na Twitterze. Słowak w rozegranych w tym roku meczach błyszczał w bramce drużyny Piotra Stokowca. Jego wynik to 14 interwencji. Wystarczy przypomnieć spotkanie z Lechem Poznań, gdzie przez długie minuty rywale nie mogli sobie z nimi poradzić. W końcu przełamali obronę gdańszczan i dwa razy pokonali słowackiego golkipera. Trzeba przyznać, że Kuciak w pierwszych kolejkach był w wybornej dyspozycji. Czy potwierdzi dyspozycję już za kilka dni? W 27 kolejce Lechia Gdańsk zagra z Arką Gdynia w derbach Trójmiasta. Spotkanie prestiżowe dla obu ekip.

Reprezentant Polski zmieni latem klub? Kolejka chętnych po naszego kadrowicza

Kto jest na drugiej pozycji pod względem interwencji? Dzielą ją dwaj bramkarze: Marek Kozioł z Korony Kielce i Arkadiusz Malarz z ŁKS-u Łódź. Ich wynik to 10 interwencji. Kozioł przez 445 minut zachowywał w Ekstraklasie czyste konto. Trzecie miejsce obsadził Martin Chudy z Górnika Zabrze. Wynik Słowaka to osiem interwencji.

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Rosji! Start rozgrywek zagrożony?

Najnowsze