Zbigniew Boniek wyliczył ile Polskie kluby mogą zgarnąć w Lidze Konferencji Europy

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek wyliczył ile Polskie kluby mogą zgarnąć w Lidze Konferencji Europy

Na polskie kluby w Lidze Konferencji Europy czeka morze pieniędzy! Zbigniew Boniek wszystko wyliczył, ale kasa

2021-05-21 10:12

Tuż po ogłoszeniu przez UEFA planów utworzenia Ligi Konferencji Europy, wielu fanów sceptycznie podchodziło do nowych rozgrywek sugerując, że przez niski poziom, nowy twór nie będzie atrakcyjny dla kibiców. Mimo wszystko, polskie kluby, które wezmą udział w eliminacjach do Ligi Konferencji, Europy, czyli Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Śląsk Wrocław zrobią wszystko, aby awansować do fazy grupowej. Tym bardziej, że z rozgrywek popłynie morze pieniędzy. Zbigniew Boniek wyliczył jaka fortuna czeka na zwycięzców Ligi Konferencji Europy.

Dla wielu kibiców piłki nożnej, najbardziej atrakcyjne są spotkania Ligi Mistrzów, w których biorą udział największe kluby na świecie. Wcześniejsze etapy Ligi Europy nie cieszą się natomiast zbyt dużą popularnością, a spora część fanów zaczyna śledzić te rozgrywki dopiero w okolicach ćwierćfinałów, gdy na placu boju zostają już tylko najwięksi w stawce lub czarne konie turnieju. Podczas powstawania Ligi Konferencji Europy, która będzie trzecim szczeblem rozgrywek europejskich, spora część fanów wskazywała, że ze względu na niski poziom, rozgrywki nie przyciągną zbyt dużej publiczności. Tak wcale nie musi być, bo fani polskich drużyn z pewnością chętnie będą śledzić lody swoich ulubieńców, jeśli uda im się awansować do fazy grupowej nowych rozgrywek. Jak się okazuje, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Śląsk Wrocław powalczą o naprawdę duże pieniądze. Z wyliczeń Zbigniewa Bońka wynika, że morze pieniędzy leży na ulicy i trzeba je podnieść.

Fortuna za wygranie Ligi Konferencji Europy

Raków Częstochowa, który zajął drugie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy oraz Pogoń Szczecin, która uplasowała się o jedną pozycję niżej rozpoczną zmagania od drugiej rundy eliminacji, a Śląsk Wrocław od pierwszej. Wszystkie kipy będą rozstawione i zagrają o naprawdę wielkie pieniądze. Na najlepszą ekipę turniju, jak się okazuje, czeka góra pieniędzy. - Wygranie ECL to totalnie ponad ( i to grubo) 10mln Euro... nie liczę przychodów z biletów - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek. Już za sam awans do fazy pucharowej, polskie kluby nieźle zarobić. - 2 mln 940 tys. euro za awans do grupy, 500 tys. za wygrany mecz i 166 tys. za remis! - wyliczył Roman Kołtoń. 

Najnowsze wiadomości w sprawie kontuzji Fabiańskiego. Lekarz usłyszał KLUCZOWĄ informację. Co dalej z Euro 2021?

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

Walka o puchary do samego końca

W parze z europejskimi pucharami zawsze idą duże pieniądze, dlatego walka o czwarte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy trwała do ostatniego gwizdka ostatniego meczu w sezonie. Na jedno miejsce w klasyfikacji było aż pięciu chętnych, jednak ostatecznie to Śląsk Wrocław zajął 4. lokatę dającą upragniony awans. Jeszcze przed rozpoczęciem ostatniej kolejki Ekstraklasy, jedną nogą w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy był Piast Gliwice, jednak ekipa ze Śląska przegrała 2:3 z Wisłą Kraków i spadła na 6. miejsce w tabeli. 

Gwiazdor Manchesteru United rozpływa się nad Piotrem Zielińskim! Portugalczyk nie szczędził mu pochwał

Sonda
Legia Warszawa - czy awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze