Najmłodszy laureat w historii plebiscytu. Napastnik Zagłębia z nagrodą "Młodzieżowiec Listopada" [WIDEO]

2019-12-06 22:05 MaSz
Bartosz Białek, napastnik Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski U-19
Autor: Cyfrasport Bartosz Białek, napastnik Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski U-19

Na razie jego nazwisko niewiele znaczy na piłkarskiej scenie. Trudno się dziwić, bo to dopiero jego pierwszy miesiąc na najwyższym szczeblu. Jest na początku piłkarskiej drogi i niebawem się może to zmienić. Ale trzeba docenić, że początek ma wyśmienity i zapowiada się obiecująco. Napastnik Bartosz Białek właśnie został wyróżniony. Gracz Zagłębia Lubin dostał nagrodę Ekstraklasy w kategorii "Młodzieżowiec Listopada". To najmłodszy triumfator w historii tych wyborów.

Obecny sezon rozpoczął w trzecioligowych rezerwach Zagłębia. W Ekstraklasie zadebiutował dopiero w 15 kolejce. Od razu wyszedł w pierwszym składzie w remisowym 2:2 meczu z Rakowem Częstochowa. Zapamięta ten występ na długo, bo strzelił premierowego gola w Ekstraklasie. W dwóch kolejnych ligowych spotkaniach także zaczynał w wyjściowej "11". Kolejną bramkę zdobył z wygranym 2:0 meczu z Górnikiem Zabrze. Podsumowując jego bilans w polskiej lidze to: trzy mecze, dwa gole i asysta. Jego talent został zauważony przez Ekstraklasę, która przyznała mu nagrodę w kategorii "Młodzieżowiec Listopada". 

Białek jest reprezentantem Polski do lat 19. W tym miesiącu gracz Zagłębia Lubin rywalizował z: napastnikiem Patrykiem Klimalą (Jagiellonia Białystok, 7 goli w lidze) i skrzydłowym Tymoteuszem Puchaczem (Lech Poznań). W tym sezonie w tej kategorii zwyciężali: Robert Gumny (lipiec, Lech), Przemysław Płacheta (sierpień, Śląsk Wrocław), Bartosz Slisz (wrzesień, Zagłębie), Patryk Klimala (październik, Jagiellonia).

Najnowsze