NEWS SE: agent brazylijskiego piłkarza przekazuje konkretne wieści, fani Legii będą zadowoleni!

2020-08-05 23:25 Piotr Koźmiński
Stadion Legii Warszawa
Autor: Wikipedia, CC, Fot. Sofik, 2011 Stadion Legii Warszawa

Legia Warszawa jest niezwykle aktywna na transferowym rynku, w ostatnich dniach/tygodniach pozyskała już czterech konkretnych piłkarzy. Na tym jednak nie koniec dobrych wieści dla kibiców z Ł3. Przed chwilą skończyliśmy rozmowę z Jorge Machado, brazylijskim agentem Richarda (21 l.), pomocnikiem, którym interesuje się Legia. Machado w otwarty sposób mówi jak według niego mogą się potoczyć sprawy w najbliższych dniach.

Po raz pierwszy informacje o tym, że Legia interesuje się Richardem pojawiły się w brazylijskiej prasie kilkanaście dni temu. Ujawnił je właśnie menedżer piłkarza, Jorge Machado, przyznając, że zawodnik nie zostanie w portugalskiej Tondeli i że jednym z zainteresowanych klubów jest Legia. Dni mijały, w sprawie nie pojawiało się wiele nowego, ale gdy pytaliśmy na Łazienkowskiej o tego zawodnika, nie było żadnego dementi, a raczej stwierdzenia, że czas pokaże, co w "transferowym języku" oznacza, że negocjacje trwają.

W międzyczasie o opinię na temat tego gracza zapytaliśmy kolegę po fachu z Portugalii, który zajmował się Tondelą w zeszłym sezonie. Jego zdanie można przeczytać TUTAJ

Dariusz Mioduski, Michał Karbownik
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Dariusz Mioduski, Michał Karbownik

Dziś wykonaliśmy telefon do agenta Richarda (przypomnijmy Richard to ofensywny pomocnik/skrzydłowy). Jorge Machado w rozmowie z Super Expressem wypowiedział następujące słowa: - Myślę, że sprawa wyjaśni się w najbliższych dniach. Tak, Legia chce Richarda. Tak, Richard bardzo chce iść do Legii. Tak, moim zdaniem sprawa jest bliska finalizacji, tak Legia jest zdecydowanym faworytem jeśli chodzi o pozyskanie tego gracza - to usłyszeliśmy od agenta Richarda.

Richard jest zawodnikiem Internacionalu Porto Alegre, ale klub nie wiąże z nim przyszłości. Jego umowa obowiązuje do grudnia 2021. Prawdopodobny wariant, jeśli chodzi o Legię, to wypożyczenie z prawem pierwokupu. Sprawy mają być procedowane w najbliższych dniach, bo dziś w brazylijskim klubie nikt nie ma do tego głowy, ze względu na... mecz Gremio - Internacional.


Najnowsze