Legia Warszawa cieszy się z mistrzostwa Polski

i

Autor: Cyfra Sport Legia Warszawa cieszy się z mistrzostwa Polski

Kim jest Richard, którym ma się interesować Legia? Opinie z Portugalii bardzo obiecujące!

2020-07-27 17:29

Według brazylijskiej prasy Legia zainteresowała się Richardem (21 l.), ofensywnym pomocnikiem z Kraju Kawy, który ostatnio występował w lidze portugalskiej. Richard spędził poprzedni sezon w Tondeli i pomógł jej utrzymać się w ekstraklasie. Skończyło się jednak jego wypożyczenie do tego klubu i... No właśnie. Z Brazylii napłynęły wieści, że Richarda widziałaby u siebie Legia. A co to dokładnie za piłkarz? Zapytaliśmy w Portugalii o opinie na temat tego zawodnika.

"Legia Warszawa chce zakontraktować Richarda" - pisze brazylijski portal Revista Colorada. W tekście czytamy, że Richard nie zostanie w Tondeli, ale również, że Internacional Porto Alegre, którego zawodnikiem jest ten pomocnik, nie wiąże z nim dalekosiężnych planów. Według lokalnej prasy Richard miał być zaproponowany klubowi Vasco da Gama, ale sprawa nie została sfinalizowana. Jorge Machado, agent piłkarza, miał potwierdzić mediom zainteresowanie Legii, ale nie chciał się wdawać w szczegóły, mówiąc tylko "zobaczymy co z tego wyniknie". W związku z tym, że Legia mocno penetruje portugalski rynek, ma tam skauta, a za sobą bardzo udany transfer Luquinhasa, popytaliśmy w Portugalii o - być może - nowego legionistę.

Legia blisko pozyskania piłkarza Hajduka Split. Tu szczegóły

W poprzednim sezonie ligi portugalskiej Richard zagrał 28 meczów (na 34 możliwe), strzelając dwa gole i notując dwie asysty. Jego umowa z Internacionalem Porto Alegre wygasa 31 grudnia 2021 roku. A w Portugalii pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

- Jak na nasze warunki, Richard okazał się bardzo obiecującym piłkarzem. Młody, z bardzo mocnym strzałem. Pokazał się tu z bardzo dobrej strony. Może grać z boku ataku, ale również jako "dziesiątka" - mówi nam Ricardo Chambels, portugalski dziennikarz, który obsługuje Tondelę dla dziennika "Record".  - Tak naprawdę wypadł lepiej niż przypuszczano, to było duże zaskoczenie na plus - kontynuuje Chambels. A jak wypada porównanie Richarda z Luquinhasem?

Czy Jorge Felix może zagrać w Legii? Skąd Hiszpan ma oferty? Tu szczegóły

Luquinhas, Legia Warszawa

i

Autor: CyfraSport Luquinhas, Legia Warszawa

- Kto jest lepszy, Luquinhas czy Richard? Moim zdaniem lepszy jest Richard. Bez dwóch zdań - mówi nam kolega z Portugalii.

Również inny dziennikarz Recordu wyraża się bardzo pochlebnie o tym piłkarzu. - Widziałem kilka jego meczów i byłem mocno zaskoczony. Na plus. Nigdy wcześniej o nim nie słyszałem, a tu taka pozytywna niespodzianka. Młody, zaawansowany technicznie, obunożny - to druga opinia, którą słyszymy.

Wygląda więc na to, że ten zawodnik jest naprawdę wart uwagi. Inna sprawa, że nie wiadomo na jakich zasadach mógłby trafić do Legii. Postaramy się ustalić więcej szczegółów w najbliższym czasie.

Wywiad z Jorge Felixem: jestem dumny z tego co udało mi się dokonać

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze