Grzegorz Więzik

i

Autor: Łączy Nas Piłka / ZRZUT EKRANU Grzegorz Więzik

Nie żyje były reprezentant Polski. Grzegorz Więzik zmarł po wieloletniej chorobie

2021-12-27 13:45

Smutne informacje napływają z Bielsko-Białej. Podbeskidzie żegna swojego byłego piłkarza i pracownika. Grzegorz Więzik zmarł w wieku 58 lat. Polski piłkarz grał także m.in. w ŁKS-ie Łódź, Kaiserslautern, Silkeborgu czy Viborg FF. Więzik występował też w reprezentacji olimpijskiej.

Grzegorz Więzik zmarł w wieku 58 lat. Smutne informacje za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał dziennikarz Polsatu Sport, Bożydar Iwanow. Potwierdzili je także działacze Podbeskidzia Bielsko-Biała, z którym związany był w ostatnich latach. Były piłkarz odszedł w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak informuje Bielsko.biala.pl, od wielu lat chorował nieuleczalnie na chorobę nerek. W czasie kariery występował na pozycji pomocnika.

NIE PRZEGAP! Wstrząsające słowa reprezentanta Polski o Paulo Sousie. Tak czują się piłkarze

Zmarł polski piłkarz, Grzegorz Więzik

- Powiedzieć o nim tylko że był zawodnikiem i skautem to zdecydowanie za mało. Był kimś zdecydowanie więcej, bez kogo trudno sobie wyobrazić Podbeskidzie, jak mało kto zasłużył na miano legendy. Jako zawodnik wrócił w rodzinne strony po występach w kraju i zagranicą i wniósł do drużyny niespotykane dotąd umiejętności i doświadczenie. Na jego podaniach wychowało się kilku znakomitych napastników - czytamy na oficjalnej stronie Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Jan Tomaszewski BOMBARDUJE Dariusza Mioduskiego. Zadaje NIEWYGODNE pytania, jest OSTRO | Futbologia

- Bardzo smutna wiadomość. Odszedł mój serdeczny Przyjaciel Grzegorz Więzik. Były piłkarz m.in. Reprezentacji Olimpijskiej, ŁKS-u Łódź, Kaiserslautern, związany ostatnio z Podbeskidziem. Odpoczywaj W Spokoju Greg. Wyrazy współczucia dla bliskich - napisał na Twitterze Bożydar Iwanow.

NIE PRZEGAP! Paulo Sousa uciekając z Polski przeszedł do historii?! Zaskakujące doniesienia dziennikarza z Brazylii

Kim był Grzegorz Więzik?

Grzegorz Więzik zagrał 101 meczów w pierwszej lidze, zdobywając łącznie 16 bramek. Grał m.in. w Viborgu FF, Silkeborgu, Kaiserslautern, ŁKS-ie Łódź czy Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze