Marcin Brosz, Górnik Zabrze

i

Autor: CYFRA SPORT

Oficjalnie: Marcin Brosz odchodzi z Górnika Zabrze! Ekipa ze Śląska ma już nowego trenera na oku

2021-05-27 11:53

Przyszłość Marcina Brosza w Górniku Zabrze oraz jego ewentualne odejście ze śląskiego klubu, w ostatnim czasie było jednym z głównych powodów do dyskusji w Zabrzu. Jeszcze niedawno klub przekonywał, że nie ma mowy o rozstaniu na linii Brosz - Górnik, jednak teraz klub oficjalne pożegnał się z trenerem, który w Zabrzu spędził pięć ostatnich lat. Ekipa ze Śląska ma już według najnowszych doniesień nowego szkoleniowca na oku, a podpisanie z nim kontraktu ma być kwestią najbliższych dni.

Po udanym początku sezonu 2020/21 PKO Ekstraklasy w wykonaniu Górnika Zabrze, ekipa ze Śląska zwolniła nieco w kolejnych tygodniach i ostatecznie zameldowała się dopiero na 10. miejscu w ligowej tabeli. Oprócz nieco słabszej końcówki sezonu w wykonaniu Górnika, kibice zabrzan raz po raz mogli czytać ploti o trenerze Marcinie Broszu i jego ewentualnym odejściu z klubu. Po pięciu latach przygody przy ulicy Roosevelta, szkoleniowiec ekipy z Zabrza faktycznie pożegnał się z drużyną, o czym oficjalnie poinformował Górnik. - To koniec pewnej ery. Trener Marcin Brosz, rekordzista długości pracy z pierwszym zespołem, żegna się z Klubem. DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO - napisali zabrzanie na Twitterze. Były już trener Górnika szybko może zostać zastąpiony na ławce trenerskiej. Klub ze Śląska ma zatrudnić bowiem Jana Urbana. 

Piłkarze poszli na całość i urządzili sobie orgię z kilkoma prostytutkami! Do sieci trafiło nagranie z ich igraszek [WIDEO]

Marcin Brosz żegna się z Górnikiem Zabrze

Trener Brosz dołączył do Górnika Zabrze w lipcu 2016 roku i od tamtej pory prowadził swoich podopiecznych w 197 meczach. W tym czasie był w stanie wywalczyć awans do Ekstraklasy, a także zajął miejsce w tabeli, które dawało prawo gry w eliminacjach do europejskich pucharów. Teraz jednak, po prawie pięciu latach, trener Brosz może poszukać sobie nowej pracy, a jego miejsce na ławce trenerskiej szybko może zająć inny, również doświadczony trener. Jak donosi "Sport", Górnik miałby zatrudnić Jana Urbana, który od lutego 2018 roku był bez klubu po tym, jak zakończył współpracę ze Śląskiej Wrocław. 

Raport z Opalenicy. Uraz Arkadiusza Milika. Napastnik na chwilę opuści zgrupowanie
Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski w sezonie 2021/2022?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze