Lukas Podolski

i

Autor: Press Focus Lukas Podolski

Ostro po debiucie Podolskiego. Te słowa nie przejdą bez echa

2021-08-02 10:01

W piątek Lukas Podolski zadebiutował w barwach Górnika Zabrze rozgrywając 45 minut w pojedynku z Lechem Poznań. Ekipa ze Śląska jednak zawiodła ulegając "Kolejorzowi" 1:3. O swój komentarz do całej sytuacji na łamach "Przeglądu Sportowego" pokusił się były reprezentant Polski, Dariusz Dziekanowski. Te słowa nie pozostawiają wątpliwości.

Na to wydarzenie fani polskiej ligi czekali... od początku jej powstania! Nigdy bowiem na ligowych murawach w naszym kraju nie biegał mistrz świata. Teraz to się zmieniło wobec debiutu Lukasa Podolskiego w Górniku Zabrze. Zawodnik, który w 2014 roku wygrał mundial w Brazylii wraz z reprezentacją Niemiec, nie pomógł jednak zabrzanom w sięgnięciu po zdobycz punktową. Po porażce 0:2 z Pogonią Szczecin na inaugurację sezonu, teraz ekipa "Poldiego" uległa 1:3 Lechowi Poznań.

Zobacz też: Te słowa o Eriksenie mrożą krew w żyłach. "Wydawało się, że umarł"

Nastroje są zatem kiepskie. Oceniając sytuację w język nie gryzie się były reprezentant Polski, Dariusz Dziekanowski. - Były zawodnik reprezentacji Niemiec pojawił się w drugiej połowie spotkania z Lechem, ale niestety był bezradny, bo na razie nie ma wsparcia kolegów. Nie zapomniał, jak się gra w piłkę, co widać po jednym czy dwóch zagraniach. Niestety, nie można tego powiedzieć o większości jego nowych kolegów - stwierdził były kadrowicz w "Przeglądzie Sportowym".

I dodał: - Wierzę, że w Zabrzu będzie się jeszcze działo. Żeby nie można było powiedzieć za jakiś czas, że Podolski pasuje do Zabrza, jak kwiatek do kożucha.

Przed trenerem Górnika, Janem Urbanem, z pewnością bardzo trudne zadanie. Już w najbliższych dniach będzie musiał bowiem odsunąć od zespołu głosy skomasowanej krytyki i sprawić, że ekipa ze Śląska zacznie z regularnością osiągać dobre wyniki.

Super Express w Tokio. Wielkie emocje na bieżni. Komentarz Michała Chojeckiego i Pawła Skraby
Najnowsze