Piast Gliwice

Autor: Cyfra Sport Piast Gliwice

Piast Gliwice wciąz bez przełamania. Strzelił Wiśle Płock w ostatniej minucie, ale tylko na remis

2020-10-23 20:09

Rozpoczęła się 8. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Na inaugurację tej serii gier doszło do starcia Piasta Gliwice z Orlenem Wisłą Płock. Trzecia drużyna minionego sezonu w dalszym ciągu pozostaje bez zwycięstwa w aktualnym sezonie, a remis 2:2 wyszarpała w ostatniej akcji meczu - i to dosłownie, ponieważ Michał Żyro wykorzystał rzut karny tuż przed finalnym gwizdkiem sędziego.

Po dwóch znakomitych sezonach w swoim wykonaniu, obecnie gliwiczanie są już w najwyższej klasie rozgrywkowej sporą marką. Nie potrafią jednak sprostać oczekiwaniom i spisują się dużo poniżej jakichkolwiek zamiarów - wciąż jeszcze nie wygrali i nie udało im się przełamać tej fatalnej serii nawet z zespołem, którego aspiracje sięgają raczej utrzymania niż walki o europejskie puchary, Wisłą Płock. Co więcej, zespół ze Śląska uratował remis dopiero w ostatniej minucie.

Piast objął prowadzenie tuż po zmianie stron boiska dzięki bramce Tiago Alvesa. I gdy wydawało się, że w końcu może być to mecz na przełamanie, to jeszcze w tym samym kwadransie "Nafciarze" wyprowadzili dwa ciosy za sprawą swoich obrońców. Najpierw Frantiska Placha pokonał Jakub Rzeźniczak, chwilę później trafienie dorzucił Alan Uryga. Ostatnie słowo należało jednak do gliwiczan - Michał Żyro wykorzystał "jedenastkę" w doliczonym czasie gry i skończyło się remisem 2:2.

QUIZ. Pamiętasz tych cudzoziemców z Ekstraklasy? Byli gwiazdami naszej ligi

Pytanie 1 z 10
W Polsce spędził dwa lata. Poprowadził Wisłę Kraków do mistrzostwa Polski w 2011 roku. Kto to?